30339457102.04.201413553gaziantepgunesŞahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi, bazı rehabilitasyon merkezlerinin, haksız kazanç elde etmelerinin önüne geçebilmek için avuç içi tarama sistemine geçileceğini söyledi. Rehabilitasyon eğitimi alan öğrenciler, artık giriş ve çıkışlarda avuç içi tarama sistemini kullanacak.

HAKSIZ KAZANCIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Bazı rehabilitasyon merkezlerinin eğitim vermediği halde devletten haksız kazanç elde etmek için korsan kayıtlar yaptığını söyleyen Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi, “Rehabilitasyon merkezlerine giden öğrenciler açısından sakıncalar yaşanıyor. Öğrenciler eğitim almadığı halde eğitim veriliyormuş gibi haksız çalışmalar yapılmaktadır. Bu haksızlıkların önüne geçilmek için her öğrenciye avuç içi tarama sistemi uygulaması getirildi. Burda amaç haksız kazancın önüne geçmek ve öğrencileri mağdur etmemek. Öğrenciler eğitim alanına her giriş çıkışlarında avuçları taranacak”dedi.

BİLİNÇSİZ VELİLER KULLANILIYORDU
Bilinçsiz velilerin bazı rehabilitasyon merkezlerince çıkarları doğrultusunda kullanıldıklarının altını çizen Ünverdi, “ Bazı rehabilitasyon merkezleri eğitim vermediği halde bazı öğrencilere eğitim veriyormuş gibi bir tutum içine girmekteler.  Bu konuda özellikle bilinçsiz veliler kandırılıyor. Rehabilitasyon çalışmaları okul dışında verilen bir eğitimdir. Okullarda dersini tamamlayan öğrenciler ders çıkışlarında bu kurumlar aracılı ile eğitimlerini tamamlamış oluyorlar.

BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR
Şahinbey’e bağlı 13 rehabilitasyon merkezinde binin üzerinde eğitim verildiğini söyleyen Ünverdi, “Şahinbey Rehabilitasyon merkezlerinde binin üzerinde öğrenciye eğitim veriliyor. Toplamda 13 rehabilitasyon merkezimiz var. Bu öğrencilerin taşıma sistemi de devlet tarafından karşılanmaktadır. Rehabilitasyon merkezleri, öğrenci başı ortalama 400 lira para alıyor” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here