Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Ak Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci’ye iade-i ziyarette bulundu.
 Rektör Gür’den Ak Parti’ye iade-i ziyaret

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hilmi Bayraktar ve Prof. Dr. Metin Bedir,  Rektör danışmanları Prof. Dr. Süleyman Ganidağlı  ve Doç. Dr. Mehmet Emin Sönmez, Genel Sekreter yardımcıları  Mehmet Ali Eminoğlu ve Burhan Akyılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette, GAÜN ekibini Ak Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette, Prof. Dr. Gür, rektörlük görevine başlaması nedeniyle Ak Parti İl Yönetimi’nin yaptığı hayırlı olsun ziyareti için tekrar teşekkür etti.  Prof. Dr. Gür, “Gaziantep Üniversitesi olarak kentimizle iç içe, iş dünyamızla kol kola, Gaziantep’e katma değer yaratacak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız, sadece iyi doktor, iyi mühendis, iyi öğretmen yetiştirmek değil, milli ve manevi değerlerimize bağlı, ülkesini seven, sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci de, Gaziantep Üniversitesi’nin Gaziantep’in en önemli değerlerinden birisi olduğunu vurgularken, “Gaziantep hepimizin. Dolayısıyla hepimizin asli görevi de kentimize hizmet etmek. Üniversitemizin ve yönetiminin de aynı bilinçle hareket ettiğini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Ziyarette, başta Suriye’deki savaşın Türkiye ve Gaziantep’e olan etkileri olmak üzere, bölgesel ve ulusal birçok konuyla ilgili görüş alış-verişinde bulunuldu. Ak Parti İl Yöneticileri, bölgenin tarihsel gelişimiyle ilgili sohbetini keyifle dinledikleri GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Bayraktar’dan bir konferansta konuşmacı olmasını rica etti. Bayraktar da teklife olumlu cevap verdi. Ziyaretin sonunda Ak Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci Rektör Gür’e  Anayasa değişikliğine ilişkin bir kitapçık,  Gür de Özkeçeci’ye kutnu kumaştan yapılmış bir kravat ile GAÜN işlemeli fincan takımı hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here