78129345426.01.20161256gaziantepgunes

Gaziantep’te son yılların en soğuk günlerini geçiren İslahiye’de hava sıcaklığı gece eksi 3’e düşerken, sıcak su için kullanılan güneş enerjisi sistemleri patladı. Depolardan akan sular yolların buz tutmasına neden oldu.
Türkiye‘yi etkisi altına alan kara kış, yaz aylarında sıcaklığın 42-43 dereceleri bulduğu İslahiye’de de etkisini gösteriyor. Hava sıcaklığının gündüz 0, gece de eksi 3’e kadar düştüğü ilçede pek çok güneş enerjisi sistemi patladı. Güneş enerjisi sistemlerinin depolarından akan su ise yolların buz tutmasına neden oldu.
İslahiye Cumhuriyet Mahallesi Yüncüler Sokak’ta bulunan bir apartmandaki güneş enerjinin patlaması sonucunda akan sular da yolu tamamen buzla kapladı. Sabah iş yerlilerini açmaya gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Buz tutan yolu temizlemek için İslahiye Belediyesi temizlik görevlileri tarafından temizlik çalışması başlatılırken, tuzlama çalışması yapıldı. Buzlanan sokağı temizleyen İslahiye Belediyesi çalışanlarından Mehmet Gazi, “İlçemizde güneş enerjilerin kış aylarında sık sık soğuktan patladığı bu gibi manzaralarla karşılaşabiliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here