20160411_896_konukoglu1

EFT BENZETMESİ

“Canın ve malın sigortası” olarak tanımladığı hayır işlerini ve zekat verilmesini “Ahirete EFT işlemi” diye tanımlayan Konukoğlu, şöyle devam etti:

“EFT işlemi nedir? Görmediğin, varlığını bildiğin parayı, bilgisayarla İnternet ortamında göndermek değil mi? Tuşa bastığınızda o paranın gönderildiğine inanıyor muyuz? İnanıyoruz. Okuduğumuz duanın, yaptığımız hayrın, dağıttığımız zekatın da yerine ulaşacağına inanıyoruz. Hayır işleri ve zekat dağıtılması da bir anlamda ahirete EFT işlemidir. Gaziantep Üniversitesi’ne Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi’nin temelini atarken bu konuya değinince, törende hazır bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, benim ‘öbür dünyaya EFT işlemi’ olarak anlattığım hayır işlerinin Kur’an-ı Kerim’de, ‘herkes önceden eliyle göndermeyi bilmeli’ şeklinde yer aldığını söylemişti.

Sani Konukoğlu Vakfı ve Konukoğlu Ailesi olarak üçü fakülte binası olmak üzere 21 okul, Gaziantep Üniversitesi Sani Konukoğlu Tekstil Mühendisliği binası yanına, makine teçhizatı ile birlikte Tekstil Araştırma Merkezi kurduk. Merkezde mühendis adaylarına pamuğun işlenmesi, ipliğe ve kumaşa dönüşmesi aşamaları uygulamalı olarak gösteriliyor. Şimdiye kadar 13 cami yaptırdık, iki cami inşaatımız devam ediyor. Her yıl 1.500’ün üzerine üniversite öğrencisine karşılıksız burs veriyoruz. Bu yıl ayda 400 TL gönderdik. Burs alan öğrencilerden tek istediğimiz, iş hayatına atıldıklarında, ailelerinin geçimini sağladıklarında mümkün ise bir öğrenciye burs vermeleridir.

Bunların yanı sıra her yıl 10 bin öğrenciye tepeden tırnağa kıyafet, 10 bin öğrenciye okul çantası içerisinde bir yıllık ihtiyacına yetecek kırtasiye dağıtıyoruz. 35 bin aileye gıda yardımı ulaştırıyoruz. Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde bunları yaparken gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına ve dağıtım sırasında çirkin görüntü oluşmamasına, ihtiyaç sahiplerinin rencide edilmemesine azami dikkat ediyoruz. Yardım ne kadar ulvi bir anlayış ise ihtiyaç sahiplerini afişe etmek o kadar üzücü ve yanlıştır. Peki bunu neden anlatıyorum derseniz, tamamen teşvik olması içindir. Bu tür yardımlardan yararlananların fotoğraflarını bilgilendirmelerimizde göremezsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here