gaziantepte_koyluyu_sel_vurdu_h20369Gaziantep’te etkili olan sağanak yağışın dönüştüğü sel nedeniyle kırsal bölgelerdeki 12 evde su baskını görüldü. Bazı evlerin duvarlarını yıkıldığı kentte 2 otomobil ve 1 traktör hasar gördü, 1’i büyükbaş 31 hayvan da telef oldu.

Kentte dün gece etkili olan sağanak yağışın dönüştüğü sel, merkez Şahinbey İlçesi’ne bağlık birçok evde su baskınlarına neden oldu. Kazıklı Mahallesi’nde duvarları yıkılan 12 evde su baskını görülürken, sel suyuna kapılan 1’i büyükbaş 31 hayvan da telef oldu. Bölgede sel suyuna kapılan 2 otomobil ve 1 traktör de hasar gördü.

Mahalle Muhtarı Hamza Gün, itfaiye sayesinde büyük bir felaketten kurtulduklarını söyledi. Mahallenin çamur deryasına dönüştüğünü belirten Muhtar Gün, şöyle dedi:

“Dün akşam şiddetini artıran aşırı yağışlardan dolayı sel felaketi yaşadık. Yaklaşık 12 evimiz zarar gördü. Evler 1.5 metre su altında kaldı. Ev içerisindeki bütün mutfak gereçleri, yiyecek ve gıdalar kullanılamaz hale geldi. 30 küçükbaş, 1 büyükbaş hayvanımız telef oldu. 2 otomobil ve 1 traktör sel sularına kapıldı.”

Hasarın henüz daha tespit edilemediğini ifade eden Muhtar Hamza Gün, yetkililerden yardım isteyerek şunları söyledi:

“Kullanılamaz hale gelen 12 evin içerisinde gıda maddesi, hayvan yemleri, tohumlar, kışlık samanlar tamamen yok oldu. Devletimizin bir an önce el uzatıp yaralarının sarılmasını istiyoruz.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here