saglik-yasam-icin-yuruduler-

Gaziantep’in Araban ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organize edilen Sağlıklı yaşam yürüyüşüne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İlçenin doğu girişinde başlayan Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisindeki Cafe Park’ta tamamlandı. Araban Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi ve Araban İlçe Sağlık Müdür Vekili Doktor Nurullah Çelik sağlıklı yaşam ve obezite konularında bilgi verdi. Yürüyüşe, Araban Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi ve Araban İlçe Sağlık Müdür Vekili Doktor Nurullah Çelik, Araban İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul, Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Orhan Behçet, Araban İlçe Emniyet Amirliği Komiser Yardımcısı Mehmet Turgud, AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çelik, “Obezite, şeker hastalığı, kalp hastalıkları günümüzde en sık görülen hastalıklardır. Bu hastalıklarda en büyük etken sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamdır. Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam tarzının benimsenmesi ile birçok hastalığın önüne geçebiliriz. Düzenlediğimiz yürüyüşle toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz. Sağlık için hareket etmenin önemine dikkat çekmek istiyoruz. Günde en az 20-30 dakika yürüyerek, asansör yerine merdiven kullanarak, yemek porsiyonlarımızı küçülterek, şeker ve tuzu azaltarak daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemiş oluruz. Sağlık için harekete geçelim’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here