Şahin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ‘Spor Kültürü Eğitimi’ çerçevesinde öğrencilere verilen eğitimde gençlere yönelik mesajlar verdi. Şahin, belediye olarak yönetim anlayışlarının önce insan üzerine olduğunu ifade ederek, “Bizim yönetim anlayışımız önce insan. Ama iyi bir insanın yetişmesi için de onun alt yapısı olan çocuk geliyor. Çocuklarımıza doğuştan itibaren, her alanda yanlarında olmak istiyoruz. Sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlayış ile onlara destek olmak istiyoruz. Bunun için Olimpiyat Komitesi ile güçlerimizi birleştirdik ve sizlerin yanında olduk.” dedi.

Her gencin spora yönelik bir kabiliyetinin ve eğiliminin olduğunu vurgulayan Şahin, bazı öğrencinin futbola, bazı öğrencinin basketbola, bazısının ise masa tenise yönelebileceğini dile getirdi.

Spor ile uğraşan bir çocuğun ruhen ve bedenen geliştiğini ifade eden Başkan Şahin, “Önemli olan sizin bu gelişiminizi ve kabiliyetiniz fark edip ortaya çıkarmanızdır. Bizler de sosyal belediyecilik adına sizlere bu doğrultuda yardımcı olmaktır. Bu görevi yerine getirmek için de bütün gücümüzle uğraşıyoruz.” diye konuştu.

Çocukların her alanda iyi eğitim alması ve bilinçlenmesi gerektiğini belirten Şahin, “Bunun için sağlıklı beslenmemiz lazım. Çevre dostu olmamız gerekiyor. Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor. Biz her şeyi sizin mutluluğunuz ve geleceğiniz için yapıyoruz. Muhteşem bir ülke ve şehir istiyorsak muhteşem çocuklar yetiştirmemiz gerekiyor. Ülkeye ve şehre yapılan yatırımlar önemli. Ama her yatırımın çocuklar için olduğunu biliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here