Avrupa Parlamentosu’nun kararını ciddiye almadıklarını, Avrupa Parlamentosu’nun bu tutumuyla Türk ve Müslüman düşmanlığını zirveye ulaştırdığını dile getiren Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, “Ey tek dişi kalmış Avrupa Parlamentosu, soykırımın en alçakçası 40 bini çocuk 4 yılda katledilen 250 bin Suriyeliye sessiz kalmaktır” dedi.

KENDİLERİNİ SORGULASINLAR

Avrupa Parlamentosu’nun aynaya bakması ve yakın tarihini sorgulaması gerektiğini hatırlatan Şahin, “Her şeyden önce Avrupa Parlamentosu Fransızların 1921 yılında Gaziantep’te uyguladığı katliamlardan dolayı Gaziantep’ten özür dilemeli” diye konuştu.

ŞER GÜÇLER TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLEŞTİ

Avrupa Parlamentosu’nun soykırıma maruz bıraktıkları ve büyük işkencelerle katlettiklikleri Endülüs Müslümanlarından da özür dilemeleri gerektiğini de hatırlatan Şahin, “Avrupa Parlamentosu Soykırım Tasarısını kabul etmiş. Şer güçler Türkiyeye karşı birleşirken halkımız cevabını AK Parti’yi güçlendirerek verecek” şeklinde ifade etti.

KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKEMEYİZ

Bir takım güçlerin Türkiye’nin itibarını zedelemeye çalıştığını ifade eden Gaziantep Ak Parti Milletvekili Ali Şahin, şöyle konuştu: “Bırakın toprağı bu ülkenin tek bir tozu bile feda edilemez. Kimseye peşkeş çekemeyiz. Avrupa’daki bazı çevreler, uluslar arası arenada Türkiye’nin itibarını nasıl zedeleriz, diye uğraşıyor. Hiçbir tarihçinin ortaya koyamadığı sözde soykırım tasarısı üzerinden Türkiye’yi yıpratmaya çalışıyorlar. Türkiye’ye ‘gelin uluslar arası arenada araştırma komisyonu oluşturalım’ diyor yanaşmıyorlar. Türkiye’nin önerisini, elinin tersiyle çevirenler, algı operasyonu yaratmaya çalışıyorlar.”

KENDİ TARİHLERİNİ İNCELESİNLER

21’nci yüzyılın tüm soykırımlarının Müslümanlara yapıldığını ifade eden Şahin, “Türkiye’nin itibarını zedelemeye çalışanları kendi tarihini inccelemeye ve herkesi kendi evinin önünü temizlemeye çağırıyoruz. İspanya’da zulme uğrayan Museviler bugün Türkiye’de hayat buluyor. Her şeyden önce Avrupa Parlamentosu Fransızların 1921 yılında Gaziantep’te uyguladığı katliamlardan dolayı Gaziantep’ten özür dilemeli. Bosna Hersek’te halen nereyi kazarsanız insan kemikleri çıkıyor. Suriye’de 40 bini çocuk, 250 bin kişi katledildi. Bu kadar alçaklık olamaz” diye konuştu.

BUNLARIN KARARINI İPLEMİYORUZ

Avrupalıların kendi menfaatlerine dokunulduğunda gösterdiği tepkiyi mazlum toplumlara karşı yapılan zulümlerde göstermediğini hatırlatan Şahin, şöyle devam etti: “Kendi menfaatlerine dokunan bir durum varsa dünyayı ayağa kaldırırlar. Bunun örneğini dünya Kobani’de de gördü. Alçak bunlar. Yok öyle yağma. Şimdiki Türkiye’yi değil, 100 yıl önceki Türkiye’yi cezalandırıyoruz, diyorlar. İtalya da dahil 50 yıl önce yapılanlara baksınlar. Bunların kararını iplediğimiz yok, kendileri çalıp kendileri oynasınlar.

Avrupa’nın Türkiye ve Müslüman düşmanlığı zirveye çıkmıştır. Kendileri düşünsün. Bizim genç ve dinamik nüfusumuz var, yaşlanan kendileri.”

Haber: ZAHİDE YALÇIN SERT

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here