Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Şahin, mesajında, bu gecenin Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşrif edişinin yıl dönümü olduğunu anımsattı.

Kandilin, Peygamberimizin yaşayışı, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsat olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle konuştu,” Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam’ı müjdeleyen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) olmuştur. O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di. Allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır” dedi

Peygamber efendimizin topyekun insanlığın mutluluğunu ve huzurunu hedeflediğini vurgulayan Şahin, “Bizler de onun ümmeti olarak Peygamberimizin bu düşünce ve fiil tarzını düstur edinerek yaşamalıyız. Önceliğimiz insanlığın mutluluğu olmalıdır” dedi.

Tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik eden Şahin, bu anlamlı gecenin birlik, beraberlik getirmesini dileyerek, hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here