tahmazoglu-butcenin-yuzde-seksenini-yatirim-5712013_400

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2009 yılında 92 milyon TL olan belediye bütçesini 2014 yılında 750 milyon TL’ye çıkararak, 8 kat artış sağladıklarını ve bütçenin yüzde 80’ini yatırım bütçesi olarak kullandıklarını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında dernek ziyaretlerini sürdüren AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu; Bereketliler ve Ceysler Derneği ziyaretinde büyük ilgi ile karşılandı.

AK Parti teşkilat üyelerinin de bulunduğu ziyarette Ceysler Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Bereketliler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanları ve üyeleri ile uzun süre sohbet edildi.

Ceysler Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kahraman Arslanoğlu ve Bereketliler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Karataş, bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonrada istikrarın süreceğini ve hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

BÜTÇEMİZİ 8 KAT ARTTIRDIK

2009 yılında 92 milyon TL olan belediye bütçesini 2014 yılında 750 milyon TL’ye çıkardıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “8 kat artış sağladık ve bütçemizin yüzde seksenini yatırım bütçesi olarak kullandık. Bu bütçemizle yapılamaz denilen hizmetleri yaptık, 40 yıllık sorun olan Özdemirbey Caddesi’ni 6 şeritli yol yaptık. Eski garajlar bölgesindeki esnafımıza yeni sanayi sitesi yaptık, uzun vadede esnafımızı işyeri sahibi yaptık. İki ay içerisinde esnafımızı yeni yerlerine taşıyacağız. Şehir merkezindeki devlet hastanemizin yıkım kararı var, orası yıkılacak, ne zaman Şahinbey Belediyesi olarak Perilikaya kavşağında 65 bin metrekare alanı kamulaştırdık, Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettik. Şuanda ihale aşamasında, buraya hastane yapıldığında mevcut devlet hastanesi yıkılacak ve Özdemirbey Caddemiz dümdüz olarak balıklıya bağlanmış olacaktır. 392 adet park yaptık. Yeşilvadi’de 1 milyon 700 bin metrekare alana Türkiye’nin en büyük parkını yapıyoruz. İnşallah bakanımızın devlet tecrübesi ve bizlerin yereldeki 5 yıllık tecrübesiyle birleştirerek, sizlere çok daha büyük hizmetleri kısa sürede yapacağız. Bu dönemde durmak yok hizmete devam diyeceğiz” dedi.

YENİ HİZMETLERİMİZLE ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

“Abla kardeş olup gücümüzü birleştirip size halkımıza hizmet etmek için yola çıktık” diyen AK Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Fatma Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha ulaşılabilir, trafik sorununu çözmüş, kentsel dönüşümlerini güçlendirmiş ve çok fazla konut yapabilme gücüne ulaşabilmiş bir çalışma yapacağız. Başkanımızın Mavikent konutları için yapmış olduğu kuraya katıldığımda 15 bin kişilik salon doluydu. Başkan en hızlı şekilde 2 bin konutu yapmış 2 bin kişi çıktı diye orada seviniyor, 13 bin kişi ben ne olacağım diyor. Başkanım oradan çıkarken dedi ki ‘ben size buradan söz veriyorum 20 bin konutu en hızlı şekilde hayata geçireceğim’ dedi. Şimdi hızlı bir şekilde bunu başarmamız lazım. Ben bakanlığım döneminde bütün gücümle bu şehrin hizmetine ihtiyaç gördüğüm için bin 410 trilyon bu şehre para aktardım. Yapılan ve yapılması gereken hizmetleri biliyorum. O yüzden dersimizi çalıştık size nasıl hizmet edeceğimize hangi alanda hizmet edeceğimize neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Bu çalışmaları tamamladığımız zaman Allahın izniyle 30 Mart’ta bu bereketli derneğinin bereketi sandığa yansıyıp AK Parti’nin oylarının patladığı zaman iş kolay. Çünkü gözden kalbe giden yol var. Birbirimizin kardeşliği ile dostluğu ile sevgisi ile muhabbeti ile dolu biz birbirimize inanıyor ve güveniyoruz.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here