sahinbey-belediyesinden-143-kursiyere-sertifika

Şahinbey Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim alıp mezun olan 143 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.

Eğitime büyük önem veren ve 73 sosyal tesiste,  7’den 77’ye herkese eğitim imkanı sağlayan Şahinbey Belediyesi, Meslek Edindirme Kurslarındaki Bilgisayar eğitimine katılarak mezun olan 143 kursiyere sertifikalarını verdi.

Şahinbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye başkan yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “EĞİTİM HER ŞEYİN BAŞI”

Törenin açılış konuşmasını yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik ederek, “Dinimizin ilk emri oku. Her şey okumaktan ve öğrenmekten geçiyor. Peygamberimiz ‘iki günü bir olan ziyandadır’ diyor. Sürekli bilgi edinmek öğrenmek, iki günümüzü bir etmemek gerçekten önemli. Bilgi aynı zamanda bir güç aynı zamanda naktede çevirebileceğimiz, işe de çevirebileceğimiz önemli bir unsur. Ne kadar çok bilgi sahibi olursak, ne kadar çok elimizde maharet olursa o kadar iyi. Tembellikten oturmaktan hiç kimseye bir fayda yok. Vücudumuz çalışmak istiyor, vücudumuz hareket istiyor. “İşleyen demir pas tutmaz” gibi ne kadar güzel sözlerimiz var. Bizim okuduğumuz zamanda ilk öğrendiğimiz cümle, “yat yat uyu, uyu uyu yat” bize ilk bunu öğretiyorlardı. Ne kadar kötü bir şey uyumayı bize tavsiye ediyordu. Halbuki vücudun 5-6 saat uykuya ihtiyacı var gerisi çalışmak için. Kendin için, insanlık için, toplum için, cemiyet için çalışmak lazım. Kendi nefsini düşünen insan, insan değil. Toplum için yaşayacağız. Etrafımıza faydalı olacağız. Peygamber efendimiz, “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır” buyuruyor. Bir fayda sağlamalıyız ki yaşamımızın bir anlamı olsun. Bütün bunları düşündüğümüz zaman bir anımızı boş geçirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak her alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ben sertifikalarımızı alacak kardeşlerimize ve onları eğiten hocalarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu sertifikalar hayatınızı kolaylaştırır” dedi.

YANMAZ: “BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN BİRÇOK İŞİ ŞAHİNBEY YAPIYOR”

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz’da Şahinbey Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmaların büyüklüğüne dikkat çekerek, “Şahinbey Belediyesi ve Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu sağ olsun. Bizim yapmamız gereken işlerin büyük çoğunluğunu kendileri yaparak, meslek edindirmeyle ilgili kursların neredeyse tamamı Şahinbey Belediyesi önderliğinde gerçekleştiriliyor. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Hepinize bu sertifikaların hayırlara vesile olmasını, iş sahibi olmanızı diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here