5815152904.11.2015125543gaziantepgunes

Her mahalleye bir sosyal tesis yaptırmayı hedefleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Şahintepe Mahallesi’nde yaptırılan Şahinbey Yüzme Havuzu Gençlik ve Spor Merkezi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.

Sabahın erken saatlerinde ekibiyle birlikte Şahinbey İlçesinde incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Şahintepe Mahallesi’nde 13 bin metrekare alan üzerine yaptıracağı 5 katlı sosyal tesisin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

“YENİ BİR TESİS DAHA”

Geçtiğimiz günler içerisinde görkemli bir törenle temeli atılan Şahinbey Yüzme Havuzu Gençlik ve Spor Merkezi’nin 400 gün içerisinde tamamlanarak faaliyete geçmesi hedefleniyor. Bodrum ve zemin kat haricinde üç katlı olacak olan tesisle ilgili bilgi alan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Geleceğimizin teminatı olan gençliğe yapılan yatırımlarımız devam edecek. Göreve geldiğimiz günden bu yana 73 sosyal tesisimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şu ana kadar tesislerimizde 293 bin kişi yararlandı ve 40 bin aktif kursiyerimiz tesislerimizden eğitim alamaya devam ediyor. Tesislerimizin içerisinde anasınıfından başlayarak, TEOG kursları, lise dönemi destek kursları ve üniversiteye hazırlık kurslarında da toplam 25 bin öğrencimize eğitim veriyoruz. Bunun yanı sıra yine hanım kardeşlerimizde 40 yakın kursumuzdan faydalanıyor. Burası önemli bir alan Şahintepe Mahallemizi, Karataş’dan ayırmıştık. Karataş Mahallemiz 40 bin, Şahintepe Mahallemiz 25 bin Güneykent Mahallemiz 30 bin ve yine buraya yakın Yeditepe Mahallemiz de 30 bin nüfusa sahip. Bu yapacağımız tesis 4 mahallemizde 125 bin kişilik nüfusa hitap edecek bir alanda bulunuyor. Bu yapacağımız tesis 13 bin metrekare alan üzerine olacak. Yapacağımız tesisin maliyet 9 milyon 800 bin lira olacak. Bodrum kat, zemin kat ve onun üzerinde 3 kat olacak. Tesiste 47 adet derslik, anaokulu, spor merkezi, konferans salonu, kütüphane ve kafeterya bulunacak. Kompleks bir yapıya sahip olacak tesiste ayrıca Türk hamamı ile Sauna bulunan havuz yapacağız. Baktığımız zaman dev bir tesis olacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here