Nuripazarbaşı bölgesinde yapımı tamamlanan Çamlıca konutlarında satış ve takasların devam ettiğini kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilk etap yapımı tamamlanan 386 konutun 215 adedinin satışının yapıldığını ve kalan konutların satışının devam ettiğini söyledi.
Şahinbey Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. 16 maddenin yer aldığı meclis toplantısında Başkan Tahmazoğlu, ilk olarak mayıs ayı içerisinde yapılan belediye hizmetlerini slayt eşliğinde anlattı.
Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkımlar ardından yapımı tamamlanan Çamlıca konutlarında satış ve takasların devam ettiğini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, “İlk etapta yapımı tamamlanan Çamlıca 386 konutun 215 adedin satışı yapıldı. Kalan 171 adet konutun satışı ve takası devam ediyor. Yine bu bölgede 2,3,4 ve 5. etap konut çalışmalarımız devam ediyor. Özdemirbey yolunun Dutluğa kadar genişletilmesi için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Yine Perilikaya kentsel dönüşüm alanımızda 119 adet konutun ihalesi 20 Haziran’da yapılacak. Mavikent konutlarımızda ev sahipleri taşındı, burada çarşı yapımına başladık. Sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız devam ediyor, yer altı mağaralarının turizme kazandırılması adına çalışmalara başladık. Şahinbey Sanayi sitemizde işyerlerin yapımı tamamlandı. Şimdi yağmursuyu kanalı ve kanalizasyon çalışması belediyemizce yapılıyor, bunların ardından asfaltlama çalışmasını yaparak, esnafımızı buraya taşıyacağız. Yine bu güne kadar 881 engelli vatandaşımıza ücretsiz akülü ve manuel sandalye hediye ettik. Bu kapsamda glutensiz un dağıtımı ve et yardımlarımız devam ediyor” dedi.
Gündem alınan maddelerin görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havalesinin ardından meclis 5 Haziran 2014 Perşembe günü saat 14.00’de toplanmak üzere dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here