91294044115.10.20151536gaziantepgunes

Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Muharrem Ayı nedeniyle Balıklı ve Kırkayak Parkında vatandaşa aşure ikramında bulundu.

Şahinbey Belediyesi, Muharrem Ayı kapsamında aşure dağıtım geleneğini bu yıl da sürdürüyor. Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Balıklı Meydanı’nda kurulan çadırda vatandaşa aşure ikram etti. Şahinbey Belediyesi, toplamda 350 bin kişiye aşure ikramı yapacak.

1 MİLYON KİŞİYE AŞURE DAĞITTIK

Muharrem Ayı’nın birçok önemli olayı içinde barındırdığına değinen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, şunları söyledi: “Muharrem ayı, Ramazan ayından sonra gelen en mübarek ay. Tarihe baktığımız zaman bir çok vaka, vuku bulmuş. Başta Adem a.s duasının kabul edilmesi bu ayın içerisinde gerçekleşmiş. Hz. Eyüp a.s 10 yıl süren hastalığından şifa bulması ,Hz. Yakup a.s duasının kabul edilmesi ve yine Yusuf a.s. kavuşması ,İbrahim a.s. Nemrut’un ateşinden kurtulması  ve Nuh a.s. tufandan kurtuluşu yine bu ay içerisinde gerçekleşmiş. Yine peygamber efendimizin s.a.v torunu Hz. Hüseyin ve 72 ehlibeytin şehit edilişi maalesef Muharrem ayı içerisinde gerçekleşmiş. Yani baktığımız zaman tarihte bu ve buna benzer bir çok hadise vuku bulmuştur. Muharrem ayı mübarek bir ay. Aşure dediğimiz, Muharrem ayının 10. Günü bu ay içerisinde özellikle Gaziantep’te aşure yapmak gelenek haline gelmiştir. Biz Şahinbey belediyesi olarak bu güzel geleneği göreve geldiğimiz günden itibaren devam ettiriyoruz. Bu güne kadar 1 milyon 75 bin vatandaşımıza aşure dağıttık. Bu yılda inşallah Muharrem ayı içerisinde günde 12 bin kişi olmak üzere toplamda 350 bin kişiye aşure dağıtımı yapılacaktır. Ben Muharrem ayının da tüm belalardan ve hastalıklardan kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum” dedi.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

Şahinbey Belediyesi’nin aşure dağıtımından dolayı vatandaşlar oldukça menün olduklarını belirterek, “Muharrem ayı içerisinde böyle bir uygulama yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu2na çok teşekkür ediyoruz. İlk yılbaşımızı çok güzel kutlamışlar. Her yılda gelip aşuremizi dağıtım noktalarından yiyoruz. Böylesi kutsal bir günde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Böyle bir uygulama için başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here