sahinbeyin-ygs-kurslarina-yogun-ilgi

Şahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren sosyal tesislerdeki YGS kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin, yoğun başvurusu nedeniyle seviye tespit sınavı düzenlendi.

Sınavda en çok puan alan 2 bin 20 öğrenci sosyal tesislerde verilen ücretsiz YGS kurslarına katılabilecek.

YGS kurslarında yüzde 79’luk başarı oranını yakalayan Şahinbey Belediyesi, sosyal tesislerindeki, kurslara katılmak isteyen binlerce öğrenci için seviye tespit sınavı düzenlendi.  Ücretsiz YGS kurslarına katılmak isteyen 3 bin 869 öğrenci hafta başından bu yana devam eden seviye tespit sınavlarına katıldı. Sınavlarla katılan öğrenciler çok heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Başka kurslardan daha iyi eğitim verildiğini duyarak sınava katıldıklarını söyleyen gençler, hem ücretsiz olması hem de başarı oranı yüksek olan kurslardan faydalanmak istediklerini dile getirdi.

Şimdiye kadar 4 tesiste yapılan sınavların 2 tesiste daha yapılacağı ve sınavın ardından başarı gösteren 2 bin 20 öğrencinin kurslara katılacağı belirtildi.

1 YORUM

  1. Neden en çok puan alanları kursa alıyorlar? maksat vatandaşa yardımcı olmak ise puanı en az olanı alıp ona gerekli kursu vermeleri gerekmez mi?
    Ayrıca belediyenin işim YGS kursu açmak mıdır. önce asli görevlerini yapsalar ya!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here