Gaziantep tek yürek

Gaziantep Valiliği önderliğindeki belediye başkanları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ortak bir bildiri ile tüm bölge halkını 7 Ağustos Pazar günü yapılacak şehitler ve demokrasi mitingine davet etti.  Mitingin Gaziantep tarihinin en kalabalık mitingi olması bekleniyor.

7 Ağustos tarihinde yapılacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingine on binlerce Gazianteplinin katılması bekleniyor. Ortak bildiride “. Demokrasi ve milli iradesine sarsılmaz bir inançla sahip çıkan milletimiz, hain FETÖ/ PDY Darbecilerine karşı, mazlum milletlere rehber olacak şekilde göğsünü siper etmiş ve darbeye geçit vermemiştir” denildi.
Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şahinbey Belediye Başkanlığı, Şehitkamil Belediye Başkanlığı, Oğuzeli Belediye Başkanlığı, Ak Parti, CHP, MHP, BBP, Hüdapar, SP il başkanlıkları, Sanayi Odası Başkanlığı, Ticaret Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı Ticaret Borsası Başkanlığı, İhracatçılar birliği başkanlığı, çeşitli sendika v esivil toplum örgütlerinin temsilcileri ortak bir bildiri ile Gazianteplileri, 7 ağustos tarihinde yapılacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingine davet etti.

Ortak bildiride, “Kahraman gazilerimizin torunları, değerli Gaziantepliler, Aziz milletimiz 15 Temmuz’da Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne kadar yaşadığı en büyük badirelerden birini daha bertaraf etme azim ve kararlılığını göstermiştir. Demokrasi ve milli iradesine sarsılmaz bir inançla sahip çıkan milletimiz, hain FETÖ/ PDY Darbecilerine karşı, mazlum milletlere rehber olacak şekilde göğsünü siper etmiş ve darbeye geçit vermemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizde 21 günden beri süren demokrasi ve milli irade nöbetimiz, 7 Ağustos Pazar günü, saat 17.00’de tüm yurtta düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingleriyle taçlandırılacaktır. Yüce Allah’tan birliğimizi daim kılmasını, aziz milletimizi bir daha böyle zor imtihanlarla karşılaştırmamasını niyaz ediyoruz. Kahraman gazi torunu bütün hemşehrilerimizi, Ay Yıldızlı Bayrağımızla Demokrasi Meydanında tek vücut ve tek yürek olmaya, demokrasi ve milli iradeye olan aşkımızı bütün dünyaya bir kez daha, hep birlikte göstermeye davet ediyoruz” denildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here