Sahuru kebapçıda, iftarı Dülükte yapan milletin adıdır Antep…

gaziantepliler-sahurda-kebapcilara-akin-ediyor-1435213536-15250378339

Gaziantep’te vatandaşlar sahurda kebapçılara akın ediyor. Gecenin geç saatlerinde kebapçılara giden vatandaşlar en çok Cartlak Kebabı’nı (Ciğer Kebabı) tercih ediyor. Kale altında bulunan kebapçılar gece boyunca müşterilerini ağırlarken, Cartlak Kebabı ustaları yoğun ilgi nedeniyle tüm gece çalışıyor. Öte yandan, Cartlak Kebabı’na Ramazan ayında daha fazla ilgi duyulduğu ve bunun bir gelenek haline geldiği öğrenildi. Cartlak Kebabı ustası Necdet Kılınçoğlu, “Bizim olmazsa olmazlarımız Gaziantep’te ciğer kebabı. Saat en geç gece 01.00 olduğunda insanlar yavaş yavaş gelirler. Aileler yemeğini yerler, çaylarını da içtikten sonra gider yatarlar. Ben 45 yıldır bu işi yapıyorum. 10 yaşında bu işe girdim ve o günden beri bu işi yapıyorum. Alışkanlık işte, Antep uşağı bunu yemezse karnı doymaz” dedi. Cartlak Kebabı yemek için kebapçılara akın eden vatandaşlar ise her Ramazan geleneksel olarak Cartlak Kebabı yemeye geldiklerini söyledi.

gaziantepliler-iftari-duluk-parkinda-yapiyor-1435226119-16156324893

Dülük Tabiat Park’ının muazzam görüntüsü ve güzel havası ile baş başa kalan Gaziantepliler geç saatlere kadar vakit geçiriyorlar.

DÜLÜK’TE İFTAR YAPMAK BİR AYRICALIKTIR

Dülük Tabiat Park’ına gelen vatandaşlar, ailece hem piknik keyfi hem de Ramazan ayının bereketini yaşıyor. El birliğiyle hazırlanan iftar sofraları ise renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Bir taraftan mangal ve çay hazırlanırken, bir taraftan ise sofralar hazırlanıyor. Dülük Tabiat Parkında iftar yapmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getiren vatandaşlar; “Ailece iftar yapmak istediğimiz için, buraya geldik. Hem piknik yapıyoruz hem de iftarımızı güzel bir ortamda yapacağımız için mutluyuz. Dülük Tabiat Parkı’nı gezdik ve burası gerçekten çok güzel bir yer. Dülük’te iftar yapmak çok keyifli bir şey. Gerçekten burada olduğumuz için mutluyuz. İnsanlar evde oturmak yerine bu kadar güzelliği bir arada sunan Dülük Tabiat Parkı’na gelip burada iftarlarını yapmalılar. Şehitkamil Belediyesi böyle güzel bir yeri Gaziantep’in hizmetine sunduğu için Gaziantepliler olarak, çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Çocuklarımız parkta eğlenirken bizlerde kebaplarımızı pişirip, keyifle iftarımızı yapıyoruz. Bu imkanları bizlere sunduğu için Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ederiz” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here