Dolandırıcılara inanmayın!

Gaziantep başta olmak üzere Çorum, Kars ve Edirne’yi kapsayan engelli vatandaşlarımıza yönelik tekerlekli sandalye bağışı kisvesi altında dolandırıcılık yapan şahıslar yakalandı.

Dolandırıcılara inanmayın!

Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada “Valiliğimizce hemşehrilerimizin yardımlaşma, dayanışma ve hayırseverlik hissiyatının, kamu kurumları ve kamu görevlilerine olan güven duygusunun kötü niyetli kimselerce istismarına asla müsamaha edilmeyecektir” denildi.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Gaziantep Valiliği şu ifadelere yer verdi: “ Valiliğimize intikal eden bazı ihbarlar üzerine başlatılan çalışmalarda engelli vatandaşlarımıza yönelik tekerlekli sandalye bağışı kisvesi altında Çorum, Kars, Edirne ve Gaziantep illerimizi kapsayacak şekilde bir dolandırıcılık olayı gerçekleştirildiği anlaşılmıştır. Şüphelilerin kendilerini ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticisi, belediye başkanı, milletvekili gibi unvanlarla tanıtarak nakdi bağış talebinde bulundukları ve bazı hayırseverlerimizin bu yolla dolandırıldıkları görülmüştür. Konuyla ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda Çorum İl Emniyet Müdürlüğünce adli mercilere teslim edilen şüphelilerden (A.T) ve (Z.Y) adlı şahıslar tutuklanmış, (S.Ş) adlı şahıs ise Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır. Valiliğimizce hemşehrilerimizin yardımlaşma, dayanışma ve hayırseverlik hissiyatının, kamu kurumları ve kamu görevlilerine olan güven duygusunun kötü niyetli kimselerce istismarına asla müsamaha edilmeyecektir. Saygıdeğer hayırseverlerimizin Valiliğimizle ilgisi bulunmayan buna benzer taleplere karşı en yakın güvenlik mercilerine ihbarda bulunmaları gerekmektedir”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here