Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in Twitter hesabından attığı, “Teröristlerin hedefi mekanlar değil, insandır, ülkedir, millettir, insanlıktır. Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez.” Tweeti ile sosyal medyada yankı uyandırdı. Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu yapılanlar mekana yapılan bir saldırı değil. Böyle değişik alanlara yapılan saldırılarla insanımızı birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Bir kaos yaratmaya çalışıyorlar.” dedi.

“ÜLKEYE VE İNSANIMIZA YAPILAN BİR SALDIRIDIR”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in dediklerine harfiyen katıldığını ifade eden Ahmet Çelik, “Bu yapılanlar mekana yapılan bir saldırı değil. Bu, ülkeye ve insanımıza yapılan bir saldırıdır. Bu bir cami de olabilir, disko da olabilir, taverna da olabilir. Böyle değişik alanlara yapılan saldırılarla insanımızı birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Bir kaos yaratmaya çalışıyorlar. Buradan bir kutuplaştırma oluşturmaya çalışıyorlar. Bunların hiçbiri asla kabul edilemez. Sayın başkanımızın dediğine katılıyorum. Bu cinayettir, katliamdır, terördür, hainliktir, insanlık dışı bir harekettir. Nereden ve kimden gelirse gelsin bunların altında yatan hinliği halkımızın sağduyu ile anlaması lazım.”dedi.

“TOPYEKÜN TÜRKİYE BİZİM MEKANIMIZDIR”

Yapılan saldırıların mekanının önemli olmadığını ifade eden Çelik, “Bu tür saldırıların yeri olmaz, bir gün pazara atar markettekileri kışkırtır bir gün ise markete atar pazardakileri kışkırtır. Bir gün camiye atar bir gün okula atar yani mekan önemli değil. Başkanımız çok ince bir tespit yapmış. Topyekûn Türkiye bizim mekanımızdır. Topyekûn dünya bizim mekanımızdır. Herkesin inancı Allah’adır. Yıllardan beri biz bunu kürsüde söylüyoruz. Hiç kimse inancından dolayı, yaşantısından dolayı asla yaşama hakkını kaybetmez. Bu oyunu iyi görmek lazım. Bu olayların arkasındaki güç neyse, insanların akıllarıyla, irfanlarıyla, hikmetleriyle, oynamaya çalışıyorlar. Dünyaya medeniyet armağan etmiş bizim milletimiz bu tür oyunlara gelmeyecek. Soğukkanlılığımızı, sağduyumuzu kaybetmemeliyiz.” diye konuştu.

Bilge Ülke Güze

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here