tayyar-dan-sok-ihsanoglu-iddiasi_mAK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar katıldığı bir canlı yayında, İhsanoğlu’nun MHP’nin başına geçirilmeye çalıştığını iddia etti.

“ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR”

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Türk Solu Dergisiile çektirdiği fotoğraf üzerine Tayyar, “Sol tabandan yükseltilen tepkiler Ekmel Bey’in de ayarını bozmuş gibi gözüküyor. Onların jargonuna biraz kaçmaya çalışıyor. Onlar gibi olduğunu ispat etmeye çalışıyor. Yanındaki ekip de bunun PR’ını yapma derdinler. Eline bir Türk Solu vererek, birmesaj iletecekler fakat ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Gerçek manada sosyal demokrasiyi temsil eden bir ekip değil, Türk Solunu çıkaran ekip. Bu dergiyi kendi eline verdiklerinde herhalde ne olduğunu çok kavramadı. Eminim ki ondan da çok pişman olmuşlardır ama iş işten geçti. İlla cumhurbaşkanı seçimdöneminde mesaj vereceğim diye sağa sola kafasını vurmasın” ifadelerini kullandı.

“MHP’NİN BAŞINA DA BİR GRUP PAZARLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Tayyar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ekmel Bey’in Kahire doğumlu olması İslam Konferans Teşkilatı’nda görev alması isteristemez radikal İslamcı algısı oluşturuyor ama yakından tanıyanlar bilenler bunun dahafarkındalar. Bizim bildiğimiz klasik tabirle muhafazakâr olarak tanımlayabileceğimiz bir isim değil. Sola daha yakın gibi gözüküyor. Ancak bunun daha da derinleşmesi ve iyi anlatılmasıgerektiğini düşünüyor olsa gerek. Ellerindeki malzeme bu. Elinizdeki malzeme iyi bir malzeme olmayınca bundan ne üretebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı çıkmayacağı aşikar ama MHP Genel Başkanı olur mu bilemem. MHP içinde bir grubun aynı zamanda bunun da hazırlığını yaptığı söyleniyor. Çok gerçekçi bulmuyorum ama Ekmel Bey nasıl cumhurbaşkanlığına aday gösterildiyse gerçekçi bulmadığımız halde bu da olabilir mi olabilir. Maalesef böyle çılgınlıklar yapabiliyorlar. Orada da bir çılgınlık olabilir belki. Çünkü Ekmel Bey’in zamanında merhum Alparslan Türkeş’indanışmanlığını yaptığı iddiası sıkça gündeme getiriliyor.
Böyle bir ülkücü damardan geldiği izlenimi de oluşturulmaya çalışıyor. Bu sadece ülkücülerden oy alma amacını gütmediğini düşünüyorum. Biraz sanki MHP’nin başına da bir grup pazarlamaya çalışıyor. Şuana kadar izlediği yol, yöntem ve performans çok ta elini güçlendirmiyor.”

Kaynak: Timetürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here