gaziantep-te-sandiktan-surpriz-cikti-1433700374

Gaziantep’te yapılan 2015 milletvekilliği genel seçimleri büyük sürprizle sonuçlandı. Yapılan seçimlerde AK Parti bir önceki Genel seçimlere oranla 3 milletvekili fire vererek, 6 milletvekili aldı. CHP ise 2 milletvekili sayısını korurken oy sıralamasına göre üçüncü parti oldu.  MHP ise Gaziantep’te oyunu artırtı ve bir önceki seçime göre milletvekili sayısını artırarak, 2 milletvekili çıkarmış oldu

HEYECANLI SEÇİM
Tüm yurtta yapılan 25. dönem milletvekilliği genel seçimleri Gaziantep’te de dün sabahın erken saatlerinde başladı ve akşam saat 17.00’da sona erdi.
SÜRPİRZLER ÇIKTI
Gaziantep’te seçime katılam büyük çapta oldu. Akşam saatlerinde ise sandıkların açılmasıyla birlikte ortaya sürpriz sonuçlar çıktı.
AK PARTİ’DE 6 VEKİL ALDI
Üç dönemdir Gaziantep’te büyük bir oy patlaması yapan ve birinci parti çıkan AK Parti yine Gaziantep’te oy patlaması yaptı. Ancak, oy dağılımına göre AK Parti 3 milletvekili fire vererek, yapılan bu seçimlerde meclise 6 milletvekilini gönderdi.
MHP İKİNCİ PARTİ
Yurt genelinde ikinci parti Milliyetçi Hareket Partisi 25. dönem milletvekilliği genel seçimlerinde Gaziantep’te oy oranına göre hem ikinci parti oldu, hemde milletvekili sayısını artırarak meclise iki milletvekili gönderdi.
CHP ÜÇÜNCÜ PARTİ OLDU
Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi ise ülke genelinde sıralamasını korurken, Gaziantep’te oy oranına göre üçüncü parti konumuna düştü. Ancak CHP, Gaziantep’te milletvekili sayısını koruyarak, meclise tekrar Gaziantep’ten iki milletvekili gönderdi.
HDP’DEN BÜYÜK SÜRPRİZ
25. dönem milletvekilliği genel seçimlerine bağımsız değilde parti olarak giren ve genel başkanı Selahattin Demirtaş olan Halkların Demokratik Partisi ise ülke genelinde barajı aştı. HDP Gaziantep’te ise sürpriz bir şekilde oy patlaması yaparak meclise iki milletvekili gönderdi.
SANDIKTA KAVGA ÇIKTI
GAZİANTEP’te, Ak Partililerin sahte oy kullandırdığını ileri süren MHP’liler müdahale edince kavga çıktı. Polis, kavga eden iki gruba, biber gazıyla müdahale etti.

OLAY – ÖZEL HABER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here