indir

Gelişen tıp ve teknolojiye rağmen kanser hastalığı da hızla artıyor. Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde yatarak tedavi görmek isteyen hastaların sıra beklediği belirtildi.

Kanser hastalığı çağın hastalığı haline geldi. Uzman doktorlar gelecek 20 yıl içinde her 3 kişiden birinin kanser hastası olacağına dikkat çekiyor. Bölgeye hitap eden Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde ise tedavi olmak isteyen hastalar sırada bekliyor. 104 yatak kapasiteli hastane bünyesinde toplam 58 hasta yatarak tedavi görüyor. Hastaların büyük çoğunluğunu ise kadınlar oluşturuyor.

SURİYELİ HASTALARIN ÇOĞU ÇOCUK

Onkoloji hastanesi başhekimi Doç. Dr. Mesut Özkaya, kadınlar en çok meme kanserinden dolayı tedavi gördüklerini belirterek, erkeklerin akciğer kanseri, çocukların ise lösemi hastası olduğuna vurgu yaptı. Hastaların bir kısmı ise Suriyeliler ‘den oluşuyor. Toplam 7 Suriyeli kanser hastasından 4’ü çocuk. Bunların yaş aralıkları ise 2 ile 11 arasında değişiyor.  Savaş sonrası Gaziantep’e gelerek tedavi gören Suriyeli hasta sayısı ise her geçen gün artış gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here