sarisalkim-koyunde-su-sevinci-IHA-20141120AW248820-3-t

Kuraklık nedeniyle artan su sıkıntısının önüne geçmek için yapılan çalışmalar sonucunda Sarısalkım Mahallesi’nin az olan içme suyunu yeterli dereceye getirmek isteyen GASKİ’nin arayışları köy halkını sevindirdi.

5 km uzaklıkta bulunan Beypınar kuyusundan müstakil terfi hattı ile Sarısalkım Köyü’ne içme suyu temin eden GASKİ’ye köy muhtarı ve heyeti duyarsız kalmadı. GASKİ ekibine köy muhtarlığında bir yemek veren Sarısalkım Köy Muhtarı Hakkı Beyazay ile köy heyeti, sevinçlerini ve memnuniyetlerini yetkililerle paylaştılar.

GASKİ Yeraltı Suları Şubesi tarafından Mayıs ayında başlanan çalışmalar Kasım ayında tamamlandığı ve 5 km’lik ishale hattından Sarısalkım Köyü’ne içme suyu temin edildi.

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler yaptığı açıklamada, Sarısalkım Köyü’nün içme suyunda bundan sonra herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti. 6 aylık bir çalışma neticesinde köyün ihtiyacı olan içme suyunun şebekeye verildiğini ifade eden Sönmezler, “Köyümüzün suyu daha önce çok azmış. Bu çalışma ile köy halkı şimdi daha rahat içme suyuna kavuşmuş oldu. İnşallah bundan sonra köyümüzde herhangi bir sıkıntı yaşanmaz” şeklinde konuştu.

Su girmeyen bir eve hiçbir canlının girmeyeceği örneğini veren Sönmezler, bu doğrultuda Gaziantep genelinde çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Sönmezler, bu çalışmada emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Sarısalkım Muhtarı Hakkı Beyazay da, eklenen ishale hattının köy halkına rahat bir nefes aldırdığını ifade ederek, “Köy halkı olarak büyük sıkıntı çekiyorduk. Bizim bu sıkıntımızı gideren GASKİ yetkililerine köyüm adına çok teşekkür ediyorum. Köyümüzü büyük bir sıkıntıdan kurtardılar. Şimdi dünyalar kadar Sevindik” diye konuştu.

Köyün 700 haneli ve ortalama 4 bin 500 kişinin yaşandığını belirten Beyazay, “İnşallah bundan sonra su sıkıntısı çekmeyiz. En azından 15–20 sene bu su hattının bize yeterli olacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

sarisalkim-koyu-nde-su-sevinci-1416488363

Muhtar Hakkı Beyazay, suyun temin edilmesinde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin olmak üzere, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’e ve tüm GASKİ çalışanlarına teşekkür etti.

Sarısalkım Köyü’ndeki yeni su hattında ve su deposunda incelemelerde bulunan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’e Genel Müdür Yardımcısı Fatih Budak, Ahmet Öztürkve Yatırımlar-İnşaat Daire Başkanı Sait Torun ile birlikte daire müdürleri ve yetkililer eşlik etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here