Seçimde değiliz ya, kimse elektrik kesintisiyle ilgilenmiyor.

elektrik_c081837b4e4c1ca1c725

Yılın en sıcak günlerinin yaşandığı şu günlerde, yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkarıyor. Kesintiler konusunda yetkililere ulaşamamaktan şikayetçi olan vatandaşlar, saatlerce süren kesintilerin ciddi sıkıntılar yaşattığını dile getiriyor.

 

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde gitmesi nedeniyle, elektrik tüketiminde rekor artış yaşanıyor. Alt yapı sıkıntısı nedeniyle yaşanan kesintiler ise vatandaşı ciddi anlamda mağdur ediyor. Gün içerisinde 6-7 saatlik kesintilerin yaşandığını belirten vatandaşlar, kesintiler nedeniyle koca bir günü kaybettiklerini, iş kaybı sonucu yaşadıkları zararı kimin karşılayacağını soruyor.

Geçtiğimiz günlerde tekstil atölyelerinde yaşanan elektrik kesintilerine, tekstilcilerin isyanını gündeme getirmiştik. Elektrik kesintileri için arayan çok sayıda vatandaş, kesintilerin şehrin bir çok noktasında yaşandığını ortaya koyuyor.

İbrahim Bölgesi’nden aradığını belirten bir okurumuz, “ Geçtiğimiz gün elektrik kesintisi tam 6 saat sürdü. Saat 13:00’te giden elektrikler, saat 19:00’da geldi. Burada önemli olan kesinti nedeniyle bir yetkiliye ulaşamamamız. Aradığımız telefon numarası 1 saat sonra gelecek, yarım saat sonra gelecek şeklinde bizi tam 6 saat oyaladı. Halbuki sağlıklı bilgi verilse belki, ona göre önlem alacağız. Burada alt yapı sıkıntısı kadar, elektrik şirketinin hizmet kalitesi konusunda da sıkıntıları var. Daha iyi bir müşteri ilişkileri birimi kurulması gerekir.” şeklinde konuştu.

Binevler’den arayan bir esnaf ise, “ Ben dondurmacılık yapıyorum. Zaten çalışma dönemimiz yaz ayları. Geçtiğimiz gün elektrikler tam, 7 saat kesildi. O gün üretim yapamadık. Elimizdeki ürünler, az daha bozuluyordu. Ürünleri 1-2 saat ile kurtardık. O gün dondurma yumuşadığı için kimseye satamadık. Yani o günü tamamen zararla kapattık. Bu zararımı kim karşılayacak? Belki şirket 3-4 saatlik bir kesinti diyerek bu olayı küçümsüyor. Ama bu kesintiler esnafı ciddi anlamda mağdur ediyor.”şeklinde konuştu.

iste-trafodaki-kedi-caps-leri-kedi-caps-trafo-elektrik-1423792

Kesintilerle ilgili elektrik şirketinin nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) – Haber Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here