partiler_1CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici, fıstığın pazarda gerçek değerini bulması izin gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti.

CHP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ekici, CHP İl Başkanı MEHMET GÖKDAĞ, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ve CHP Nizip Belediye Başkan adayı Önder Alkurt Nizip ilçesi ve köylerini ziyaret etti.

Ekici, ziyaretlerde yaptığı açıklamada, fıstıkçılar sitesindeki esnafın gerçek değerini bulmadığını ve çiftçinin mağdur edildiğini ifade etti.

Bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Ekici, “Fıstığın pazarda gerçek değerini bulması için gerekli çalışmalar yapacağız. Mazotun litre fiyatının 4, 75 kuruş olduğu bir dönemde fıstığın bu fiyata satılması çiftçinin yok olması demektir. Gübrenin fiyatı bellidir. Çiftçimizin bu fiyatlara dayanması mümkün değildir” değerlendirmesini yaptı.

 

MHP Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı

MHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Erzin, Gaziantep, Nizipve Karkamış Seçim Koordinasyon merkezlerinin en kısa zamanda açılacağını bildirdi.

Yaşanabilir bir Türkiye ve Gaziantep için çıktıkları yolda önemli mesafeler katettiklerini belirten Erzin, sürekli olarak partilerine katılımın olduğunu aktardı.

Seçim koordinasyon merkezlerinin açılışını MHP’ye yakışır bir şekilde yapmak için hazırlıkların devam ettiğini vurgulayan Erzin, tüm halkı pazar günü saat 11: 00’da yapılacak açılışa davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here