23354865

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK’ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Hasan Palaz’ın Başbakanlıkta bulunan “böcek”le ilgili hazırladığı raporda tarih değişikliği yapması için baskıya maruz kaldığı, bunu kabul etmeyince de görevden alındığı iddiasına ilişkin, “Eğer mağduriyet yaşadığını, bu konuda kendisine baskı yapıldığını iddia ediyorsa başvuracağı yer yargıdır” dedi.

 Dün Gaziantep‘teydik, bakırcılar, ‘bakır bulamıyoruz’ diyor. Bugün Kastamonu‘dayız. Bakın esnaf, sanatkar, üretici bakır bulamazken, biz bakır işini biraz daha hızlandıralım, harekete geçirelim. Allah’ın bize verdiği zenginlikleri nimete dönüştürmemiz üzerimize düşen borçtur.”

– TÜBİTAK’ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Palaz’ın iddiaları

Işık, bir gazetecinin TÜBİTAK’ın eski Başkan Yardımcısı Vekili Hasan Palaz’ın iddialarına ilişkin sorusunu, “Benim o arkadaşa tavsiyem, gitsin, Şefkat Tepe’de senarist yardımcılığı yapsın. Yani 2012’de bir olay olmuş. 2014’te bilim kurulu kararıyla görevine son verilen kişinin, bunu 2012’deki olaya bağlamasının senaryo olması gerek. Eğer mağduriyet yaşadığını, bu konuda kendisine baskı yapıldığını iddia ediyorsa başvuracağı yer yargıdır” şeklinde yanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here