parlayan-yildiz-gaunun-parlayan-toplulugu-gufot

Gaziantep Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu (GÜFOT) gelenekselleşen sene sonu sergilerinden birini daha GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi Atatürk Kültür Sahnesi’nde fotoğraf meraklılarıyla buluşturdu.

GÜFOT, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği sene sonu sergilerine bir yenisini daha ekledi. Sergi açılışında konuşan Prof. Dr. Bağcı, GÜFOT’un Gaziantep Üniversitesinin en aktif topluluklarından biri olduğunu belirterek, Gerek şehir içinde gerekse şehir dışında düzenlediği fotoğraf çekimleriyle hem üniversitemizi temsil ediyor hem de öğrencilerimize gezerken faklı yerlerde fotoğraf çekme konusunda imkan sağlıyor. Takdir edilecek bir iş yapıyorlar. Topluluk Eğitmeni Sedat Öztürk’e ve emeği geçen bütün öğrencilere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Daha sonra sergiyi gezen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bağcı ve GAÜN Genel Sekreteri Ercan Eroğlu sergide fotoğrafları bulunan öğrencilerle tek tek sohbet ederek fotoğrafların çekildiği yerler ve çekim teknikleri konusunda bilgi aldı.

Yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan sergi Eğitmen Sedat Öztürk ve öğrencilerini mutlu etti. Gösterilen ilgiye duyulan memnuniyeti yüzünden okunan Öztürk, “Yaptığımız işe saygı gösterilmesi ve ilgi duyulması gerçekten onur verici bir şey. Yıl boyunca verdiğimiz emeklerin karşılığını bu şekilde almak bizi mutlu ediyor. Öğrencilerim ve kendi adıma bize çalışmalarımızda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürk, yıl boyunca fotoğrafçılığa ilgi duyan öğrencilere fotoğrafçılık konusunda ücretsiz olarak temel eğitim veren topluluğun, eğitimlerin tamamlanmasının ardından öğrencileri sahaya çıkartarak verilen teknik eğitimi uygulamalı eğitime dönüştürdüğünü söyledi. Şehir içinde ve dışında gerçekleştirilen bu eğitimler sırasında öğrencilerin hem faklı yerleri görme imkanı yakaladığını hem de fotoğrafçılık konusunda önemli bilgiler elde ettiğini belirten Öztürk, “Geziler sırasında çekilen fotoğraflar değerlendirmeye alınıyor ve seçilen fotoğraflar yıl sonunda açılan sergide ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Artık geleneksel bir hal alan serginin ilerleyen yıllarda da devam edeceğinden hiç şüphe yok. Açılışı yapılan bu yılki sergi 3 haziran tarihine kadar meraklılarını beklemeye devam edecek” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here