24891653318.09.201415326gaziantepgunes

Gaziantep Valisi Erdal Ata, ‘19 Eylül Gaziler Günü’ nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
 
Her yıl ülke genelinde coşkuyla kutlanan ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla mesaj yayımlayan Vali Erdal Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Dünyanın en stratejik noktasında bulunan Anadolu’da günümüzde dünyanın gıpta ile izlediği büyük ve güçlü bir devleti kuran Yüce Türk Milleti, tarih sahnesinde hürriyet ve bağımsızlık uğrunda gerektiğinde seve seve canını feda edebilen bir millet olarak, dostlarına güven, düşmanlarına korku veren, sarsılmaz bir irade ve yüksek karakteriyle her zaman takdirle anılmaktadır.

Bugün hür ve bağımsız olarak hayat sürdüğümüz Anadolu toprakları, göklerimizde gururla dalgalanan Ay Yıldızlı Bayrağımız ve her gün gücüne güç katan Türkiye Cumhuriyeti; uğrunda seve seve ölmeyi göze almış bu asil milletin her ferdinin en kutsal değerleridir.

Bizlere bu kutsal değerleri emanet edenler, varlığı ve bağımsızlığına, birlik ve bütünlüğüne yönelmiş her türlü saldırıya karşı, çelikten bir irade ile karşı koyan, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden şehadet veya gazi olma onuruna erişmiş insanlarımızdır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı destansı mücadeleyi, Cumhuriyeti ilan ederek kuran aziz milletimiz, Büyük Önderin “Yurtta sulh, dünyada sulh!” sözünü rehber edinerek, dünyanın herhangi bir yerindeki mazlum milletlerin de imdadına koşmuş, Kıbrıs ve Kore’de de destanlar yazmayı başarmıştır.

Canından aziz bildiği değerler uğrunda, “Ya istiklal, ya ölüm!” diyebilen bir millet olan Türk Milleti, tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olması için de dün olduğu gibi bugün de mazlum milletlerin yanında olduğunu göstermiştir.

Aziz milletimizin kutsal değerler uğrunda şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş evlatları, yine milletimizin gönlündeki en güzel yeri alarak, haklı gurur kaynağımız olmuşlardır.

Dünyanın en anlamlı manevi unvanlarının başında gelen Gazilik Unvanının, Gazi şehrimiz ve siz değerli hemşerilerimiz için çok müstesna bir yeri ve önemi vardır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından Gazilik Unvanı verildiği günün “Gaziler Günü” ilan edilmiş olması da aziz milletimizin bu duygularının bir ifadesidir.

Gösterdikleri yüksek vatanperverlik ve özveri için gazilerimize her zaman saygı göstermek, onların hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için elimizden geleni yapabilmek, Devletimiz ve milletimiz için bir görevdir. Devletimiz her zaman olduğu gibi bundan sonra da şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olmaya devam edecektir.
Bu düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin Gaziler Gününü kutluyor, şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize aileleriyle birlikte sağlık ve esenlikler diliyor, saygılar sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here