10349

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Hasan Aslan’ın ailesini ziyaret ederek, şehidin isminin verildiği parkın fotoğrafını ve parka Şehit Polis Memuru Hasan Aslan isminin verilmesinin kararlaştırıldığı meclis kararını hediye ettiler.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerin saldırısıyla şehit olan Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun cenaze törenine katılmak için Gaziantep’e geldi. Nizip’te ki cenaze törenine katılan Şimşek daha sonra, geçtiğimiz Kasım ayında Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerin hain saldırısı ile şehit olan polis memuru Hasan Aslan’ın ailesini ziyaret etti. Şehidin Yeditepe Mahallesindeki baba evinde gerçekleştirilen ziyarette, AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren katıldı.

TAHMAZOĞLU: “HER ZAMAN ŞEHİT AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Şehidin babası Mehmet Aslan tarafından karşılanan Şimşek ve beraberindekiler, aileye başsağlığı dileklerinde bulundular. Şahinbey Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını ifade ederek, şehidin baba evinin karşısında bulunan parka Şehit Polis Memuru Hasan Aslan ismini verdiklerini söyledi. Şahinbey Belediyesi Aralık ayı meclisinin ilk bileşiminde yapılan teklifin oy birliği ile kabul edildiğini söyleyen Başkan Tahmazoğlu, “Sizler bize şehidimizin emanetisiniz biz har zaman sizin yanınızdayız ne zaman isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Meclisimizde aldığımız kararla vatan için canını feda eden oğlunuzun adını yakınınızda ki parka vererek, ismini yaşatmak istedik. Ben tekrar şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tekrar başınız sağ olsun” dedi.

Ziyaret sonunda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Başkan Tahmazoğlu, şehidin babasına parkın fotoğrafını ve meclis kararının örneğini takdim ettiler.

 

REFERANS

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here