79691099102.09.201514341gaziantepgunes

Şahinbey Belediyesi 40 gün önce terör örgütü IŞİD mensuplarının açtığı ateş sonucu şehit edilen Gaziantepli Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane için mevlit düzenlendi.

Kilis’in Dağ Hudut Karakoluna, IŞİD kontrolündeki bölgeden açılan ateş sonrası şehit olan Astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin şehit edilişinin 40’ıncı gününde Şahinbey Belediyesi tarafından mevlit okutuldu.

Karataş Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılan mevlide, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şahinbey İlçe Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmam Oğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt, AK Parti eski Milletvekili Derya Bakbak, Şehit Nane’nin ailesi, silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlitte, Kuran tilaveti ve ilahiler okunarak Şehit Nane için dualar edildi. Mevlit sonrasında Vali Yerlikaya, şehit Mehmet Yalçın Nane ile aynı ismi taşıyan bebeği kucağına alarak yakın ilgi gösterdi. Başkan Mehmet Tahmazoğlu da şehidin eşi Seher Yalçın Nane’ye bir ihtiyacı olup olmadığını sorup, kapılarının şehit ailesine her zaman açık olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here