79221700808.09.2015121329gaziantepgunesŞahinbey Belediyesi Şahinbey İlçesinde yaşayan vatandaşları istekleri doğrultusunda her gün iki otobüsle Şahinbey İlçesinde yapılan çalışmaları ve projeleri gezdiriyor.

Yurt dışından, Yurt içinden Şahinbey’e gelen ve Şahinbey bölgesinde yaşayan vatandaşları Şahinbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iki otobüsle gezdirerek Şahinbey Belediyesinin yapmış olduğu projeleri tanıtıyor.

Şahinbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü vatandaşlara yönelik ücretsiz olarak yaptığı ilçe gezisinde 40 ve 60 kişilik gruplar oluşturularak sabah saat 09:00’dan 16:00’ya kadar ziyaretçileri belediyenin tahsis ettiği otobüslerle rehberler eşliğinde  gezdirerek Şahinbey’i tanıtıyor.  Vatandaşlar; Gaziantep Savaş Müzesi, Akkent, Şahinbey Parkı, Şelale Park, Şahinbey Köy Pazarı, Yeşilvadi, Mavikent, Şehreküstü Konakları, Şahinbey Sanayi Sitesi, Çamlıca Konutları, Kentsel Dönüşüm Alanları, Evlilik Okulu, İslam Bilim Tarihi Müzesi gibi projeleri gezerek yerinde inceleme fırsatı buluyorlar.

UFKUMUZ GELİŞİYOR”

İslam Bilim ve Tarihi Müzesi’ni ziyaret eden gençler geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İslam Tarihinde geçmişte bir çok önemli işler yapılmış, onların yaptığı önemli buluşları halen günümüzde de kullanıyoruz. Bu müzeyi ziyaretimizden sonra ufkumuz ve bakış açımız değişip gelişiyor” dediler.

GÖRMEDİĞİMİZ YERLERİ GÖRDÜK

Şehir turuna katılan vatandaşlar ise böyle bir uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na böyle bir uygulama başlattığı için teşekkür ediyoruz. Bu geziyle kendisinin yapmış olduğu hizmetleri ve projeleri daha yakından görme imkanına sahip olduk. Gaziantepli olmamıza rağmen şehrimizdeki  birçok şeyden haberdar olmadığımız değerlerden haberdar olduk” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here