Şehitkamil Belediyesi Ağustos ayı 1. Birleşim toplantısı Başkan Rıdvan Fadıloğlu Başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, yapılan yoklamanın ardından, gündemde olan 12 maddeye geçildi. 12 madde de oy birliği ile kabul edildi. Meclis’ te gündeme alınan 12 maddenin 6’ sı imar komisyonuna sevk edildi. Meclisin 11 ve 12. Maddelerinde bulunan park isimlerine şehitlerin adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

TAKAS YAPILACAK

7. ve 8. Maddelerde olan Düzbağı İçmesuyu Temini Projesi kapsamında yapılan içme suyu isale hattına isabet eden ve ‘Su Hattı Yolu’ olarak tescil edilen mülkiyeti Şehitkamil Belediyesi’ne ait 19 adet taşınmazın amacına uygun olarak kullanılmak üzere GASKİ Müdürlüğü adına tahsisi ile Mülkiyeti Mısırlı Hatice Hatun Binti Halil Vakfına ait taşınmazlarla, mülkiyeti Şehitkamil Belediyesine ait taşınmazların takası oy birliği ile kabul edildi.

MİLLİ EĞİTİM İLE PROTOKOL YAPILACAK

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarının bakım ve onarım giderlerinin karşılanması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak olan protokol için Başkan Rıdvan Fadıloğlu’ na yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

PARKLARA ŞEHİTLERİN İSİMLERİ VERİLECEK

Şehitkamil ilçesinde bulunan Nesime Mahallesi 22 Nolu sokak Parkı’na Şehit Ulaştırma Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt’un, Nesimi Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Ziyaret Yanı Parkı’na Şehit Komando Er İsmail İnce’nin adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

ÇETİN KARABIYIK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here