4605177110.11.20158468gaziantepgunes

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerindeki zaferi AK Parti Gaziantep Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte pasta kesilerek kutlandı. AK Parti Gaziantep İl Başkanlığında İl Kadın Kolları Başkanlığınca düzenlenen kutlama etkinliğine Milletvekili Nejat Koçer ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da katıldı.

Gaziantep Milletvekili AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Nejat Koçer,  yaptığı açıklamada, istikrar, güven ve huzur istediklerini, bunları hep birlikte sokak sokak, ev ev dolaşıp insanlara anlattıklarını belirtti. Gaziantep’in huzur ve güveni seçtiğini, bu huzur ve güven içerisinde çocukların geleceğe güvenle bakacaklarını ifade eden Koçer, “Şehrimiz, geleceğin Türkiye’sini yarattı. 1 Kasım sonuçları sadece bugünün sonuçları değildir. 

1 Kasım sonuçları 2023’ün sonuçlarıdır. 1 Kasım, Türkiye için yeni bir süreçtir, yeni bir sayfadır, yeni bir Türkiye’dir. Onun için 1 Kasım sonuçlarına katkıda bulunan, sandığa giden, emek veren herkesten Allah razı olsun” dedi. Kadın kolları üyelerine seslenen Koçer, kadınların ev ev, sokak sokak gezerek, fedakarlık içerisinde yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, emeği geçen tüm kadınlara teşekkür etti.

“VATANDAŞ ÜLKEYE SAHİP ÇIKTI”

Seçim sonuçları analiz edildiğinde öncelikle yüzde 49.5’lik büyük bir zaferin olduğunu vurgulayan Koçer, şöyle konuştu: “Bu zafere imza atan bütün vatandaşlarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Ülkeye sahip çıktılar. Bu insanlar memleket meselesini kendi meselesi saydı. İlk defa AK Parti’den değil MHP ve CHP’den de AK Parti’ye çok güçlü bir oy geldi. AK Parti, ülkenin içinde bulunduğu koşulları daha ileriye taşıdığı için bu desteği aldı. Bizim sorumluğumuz daha da arttı.”

BİRLİKTE YOLA DEVAM

Koçer, zirvede olmanın güzel olduğunu ama yeni sorumluluklar getirdiğine işaret ederek, AK Parti’nin daha iyi sonuçlar planlıyorsa bugünden itibaren çalışmaya başlamak zorunda olduğunu bildirdi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bu kutlu yürüyüşe destek veren herkesin yanında olduklarını dile getiren Koçer, hep birlikte olmaya devam edeceklerine dikkati çekti.

ÜZÜCÜ: “MİLLET GEREKEN DERSİ VERDİ”

AK Parti Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü ise 7 Haziran seçim sonuçlarına üzüldüklerini ancak 1 Kasım’da AK Parti’nin tekrar tek başına iktidar olmasıyla üzüntülerinin sevince dönüştüğünü söyledi. Türk milletinin ve halkının, üzerinde oynanmak istenen oyunları fark ettiğini belirten Üzücü, “7 Haziran’da bir sıkıntı yaşandı. Ancak Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nı kazanan Türk milleti, 1 Kasım’da herkese gereken dersi verdi. Türk milleti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Başbakan Davutoğlu’na ve AK Parti’ye sahip çıktı” ifadelerinde bulundu.

PASTAYI BİRLİKTE KESTİLER

Üzücü, kadın kolları üyelerinin seçim öncesinde fedakarlık içerisinde bulunduklarını, seçim sonucuyla birlikte Türkiye’nin muvaffak olacağına inandıklarını sözlerine ekledi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuşmaların ardından Milletvekili Koçer ve ile birlikte pasta kesti.

Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here