Güzel yürekli öğrencilerimizin Balkanlardan Uzakdoğu’ya, Güney Amerika’dan Afrika’ya iyilik destanları yazdığı Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar projesi 2013 yılında başladığı iyilik yolculuğuna 2016-17 eğitim öğretim döneminde de devam ediyor. Türkiye’nin öğrencileri tüm dünya ile kardeşlik köprüleri kuruyor, yetim kardeşlerini sevindiriyor!

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen sendikası ile işbirliği halinde 2013 yılından beri sürdürdüğü Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar projesine bu sene de gönüllülük esası ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde devam ediyor! Proje geleceğin iyiliksever Türkiye’sini bugünden inşa etmeyi hedefliyor.

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ile eğitim öğretim müfredatı içerisinde bulunan çocuklarımız ve gençlerimizle Türkiye ve dünya üzerindeki yetim çocuklarımız bir araya geliyor. Her sınıfın bir yetim akranlarının eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve kısmen de barınma ihtiyaçlarını karşıladığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı, fedakar ve başkalarının dertleriyle dertlenen karakterli nesiller olarak yetiştirebilmeyi esas alıyor. Erken yaşta yapılan küçük fedakârlıklar çocukların karakter oluşumuna direkt etki edeceğinden, bencil, duyarsız, merhametsiz bir nesil değil; nitelikli, paylaşmayı seven, yardımsever nesillerin yetişmelerinde projenin büyük vazife görüyor.

 

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projemiz İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başvurusu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 88013337/821.99-E.9706402 sayılı 08/09/2016 tarihli onayıyla “Türkiye geneli tüm resmi/özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde özel ve devlet okulu ayırımı yapılmaksızın gönüllülük esası çerçevesinde ilgili projeye desteğin sağlanması” kaydıyla kabul edilmiştir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here