2909-ihh-dunyanin-catisi-nepalde-ihh-haberler[674x340]

Ramazan’da seninle her yerdeyiz

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesi gören İHH’nın iyilik kervanı her yıl olduğu gibi bu Ramazan da dünyanın farklı yerlerindeki mazlum, mülteci, mağdur ve muhtaç kardeşlerimiz için yola çıkıyor. Siz de zekâtlarınızı, fitrelerinizi, kumanyalarınızı, bayramlık ve hediye paketlerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz.

Zekat, Fitre ve Fidyelerinizi İHH ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz

“FITRE” veya “FIDYE” yazıp 4072’ye SMS göndererek Fitre/Fidye bağışlayabilirsiniz. 1 SMS (fitre) bedeli 15 TL’dir. Her gönderilen SMS ile 1 fitre bağışlamış olursunuz.

3275-ihhdan-makedonyada-ramazan-yardimlari-ihh-haberler[674x340]

105 ülkeye Ramazan kumanyası

Bağışlarınızla dünyanın dört bir yanına ulaşacak kumanya paketleri bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanıyor. Türkiye’de dağıtılan kumanya paketinin içeriği pirinç, kırmızı mercimek, bulgur, toz şeker, makarna çeşitleri, reçel, nohut, ayçiçek yağı, zeytin, kuru fasulye, çay ve undan oluşuyor.

Yetimlerin bayramı

Bayram gününü yeni elbiseleriyle karşılasınlar diye binlerce yetim çocuğa bayramlık hediye ediyoruz. Bayramlık elbisenin bir fiyatı olsa da yetimi sevindirmek paha biçilmez.

Çocuklara Ramazan hediyesi

Çocuk paketi, yetim çocukları sevindirecek özel hediyelerden oluşuyor. Paketin içeriğinde diş fırçası, diş macunu, şeker, kek, kraker, gofret, kahvaltılık çikolata, bisküvi ve “Karınca Rasin – İslam’ın Şartları” isimli bir kitap bulunuyor.

Kardeşlik sofralarında buluşuyoruz

Dünyanın çeşitli bölgelerinde ve Türkiye’deki gezici aşevimizle iftar programları düzenliyoruz. Bir kişinin iftar yemeğini ikram edebileceğiniz gibi binlerce kişinin katıldığı bir iftar programına da destek verebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here