Nevzat_OZKAYA_2

Sabah işe gelirken Fatih Yavuz Selim Ortaokulu’na uğradım. Okulun giriş kapısının önünde matematik öğretmeni duruyor. Bu öğretmen arkadaş, öğrenciler tarafından da çok sevilen bir öğretmen.
Sevgili öğretmenlerimiz, çocuklarımız için sizler rolmodelsiniz. Hareketlerinize dikkat etmelisiniz.

 

Hocam kapının önünde duruyor ama, elinde sigara bir iştahlı içine çekişi var, diğer taraftan da kulaklarında kulaklık.
Öğrencileri hocayı bu haliyle görüyorlar ve ne yaparlar Allah aşkına!
Bu görüntü beni ortaokul yıllarına götürdü. Üstaz Mustafa Yıldız ın öyle keyifli sigara içişi vardı ki, arkadaşlarla bir araya geldiğimizde onun gibi sigara içmek isterdik, öyle özenirdik.

 

Ali Gelebek ağabeyin bir pipo içiçi vardı ki hala hayallerimi süsler. İlk sigarayı ve pipoyu bu sevdiğimiz insanlardan gördük ve özendik. Hamdolsun şu an onların özenilecek meziyetler olmadığının idrakindeyiz.

 

Gelgelelim o yaştaki gençler bunun farkında olamıyor.

 

Tabi güzel örneklerini de aldık ağabeylerin.

 

Mustafa Yıldız, Ramazan Deveci, Mustafa Türkmen, İsa Ceylan, Alptekin Dursunoğlu, Ali Gelebek, Necmettin Şekeroğlu ağabeylerime özenerek kitabı sevdik, sevdim.

 

Kitap aşkı bunlardan doğdu.
Nasıl ki kötü alışkanlıklar özenti ile başlıyor, iyi şeyler de, iyi hasletlerde özenti ile başlıyormuş bunu da unutmamak gerekiyor.
Sevgili hocalarım, öğretmenlerim…
Lütfen hareketlerinize dikkat edin. Yani o sigarayı orada içmeseniz ne olur sanki? İçip içmemenize karışamayız elbete ama, çocukların karşısında örneklilik oluşturacak şekilde bu işi yapmanıza mani olmak durumundayız.

 

Lütfen….
Seviliyorsunuz ve sevildiğiniz için yaptıklarınız da sizi sevenlere cazip geliyor.
Sevdiklerinizi zehirlemeyin…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here