ucakbileti

Seyahate Çıkmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 7 Madde

Sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Çocuklarla bir kış tatili nasıl olurdu diye düşünüyorsunuz. Peki, bir seyahat planınız hazır mı? Bu sömestr tatilinde güzel ve keyifli bir seyahate çıkmak istiyorsanız, birkaç detaya dikkat etmeniz tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlayabilir. Böylelikle bazı yöntemleri uygulayarak ve basit tedbirler alarak sorunsuz bir seyahat geçirebilirsiniz.

Seyahatinizi daha keyifli ve rahat geçirmenizi sağlayacak birkaç öneriyi sizler için bir araya getirdik.

Uçak biletinizi erkenden alın

Seyahatinizde ulaşıma fazla para harcamak istemiyorsanız, ucuz uçak bileti bulmanız oldukça önemli. Ucuz uçak bileti için de erken hareket etmek gerekiyor. Havayolu firmaları belirli sayıda koltukları promosyonlu fiyattan satışa sunduğu için promosyonlu biletler erken bitebiliyor. Bunun için yolculuk tarihinizi önceden belirleyip biletinizi birkaç ay evvelden almanızı öneririz. En uygun uçak biletleri için Ucakbileti.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yanınıza olabildiğince az eşya alın

Seyahate birkaç bavul dolusu eşyayla çıkmanın pek bir manası yok. Bu yükünüzü arttıracağı gibi, bagaj hakkınızı aşmanıza sebep olabilir. Eğer tatile gezme amaçlı çıkıyorsanız, küçük bir bavul ve el bagajı yeterli olur. Yanınızda az eşya olursa hem yükünüz hafifler, hem de gideceğiniz yerden daha çok alışveriş yapma şansı elde edersiniz.

ucak-kalkıs

Valinizi hava koşullarına göre hazırlayın

Bavulunuzu gideceğiniz bölgenin hava koşullarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Gideceğiniz haftaki hava durumunu öğrenerek ona göre yanınıza kalın veya ince kıyafetler alabilirsiniz.  Böylece üşüme veya terleme sorunuyla karşılaşmazsınız.

Sağlık sigortanızın kapsam alanını gözden geçirin

Uzun süreli tatillerde hastalık, bagajın kaybolması ve olası kaza riskine karşı sigortanızın olmasında fayda var. Seyahat boyunca başınıza gelebilecek bir hastalık, hırsızlık ve bagajınızın kaybolması halinde sizi güvence altına alacak bir seyahat sigortası yaptırabilirsiniz.

Nakit yerine kredi kartı kullanın

Yurt içi veya yurt dışı gezilerinizde nakit yerine kredi kartı kullanmanızı öneririz. Tatile çıkarken kartınız ya da kartlarınızda yeterince limit olmasına dikkat edin.  Üzerinde bulundurduğunuz nakit para çalınabilir veya kaybolabilir. Bu nedenle yanınızda fazla miktarda nakit para bulundurmamanızda fayda var. Oysaki kredi kartınız kaybolduğunda bankanızı arayıp kartı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Seyahat acentelerinin düzenlediği turlar ile kazançlı çıkın

Tur şirketlerinin organize ettiği bazı turlar oldukça avantajlı olabiliyor. Paket olarak hazırlanmış bir tur ile daha uygun fiyatlı bir tatil yapabilirsiniz. Bu turlarda gezilecek, görülecek yerler önceden belirlendiği için daha planlı bir seyahat geçirebilme imkanı bulursunuz. Böylelikle kendi başınıza daha uzun vakit harcayarak gezeceğiniz yerleri kısa sürede ayrıntılı bir şekilde gezebilirsiniz. Bu noktada Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne üye olan acenteleri tercih etmenizi öneririz.

Kimlik ve pasaportunuzu yanınızdan eksik etmeyin

Uçakla yurt dışı seyahatine çıkacaksanız, kimlik ve pasaportunuz mutlaka yanınızda olmalı. İç hat uçuşlarda kimlik veya ehliyet gibi resmi bir belge göstermeden uçmanız mümkün değil. Bu nedenle kimliğinizi evde unutmak gibi bir hataya düşmeyin. Yurt dışı seyahatlerinde ise kimliğin yanı sıra pasaportunuz yanınızda olmalı. Pasaportunuz olmadan güvenlik kontrolünden geçemezsiniz.

Bu noktalara dikkat ederek hem daha hesaplı ve rahat bir seyahat geçirirsiniz hem de karşınıza çıkabilecek bazı sorunların önüne geçmiş olursunuz.  Uçak biletinizi henüz almadıysanız, aradığınız en uygun uçak biletini Ucakbileti.com adresini ziyaret ederek bulabilirsiniz. Ucakbileti.com’da AtlasGlobal, AnadoluJet, THY, OnurAir, SunExpress gibi farklı hava yolu firmalarının uçak bileti seçeneklerini karşılaştırıp bütçenize en uygun bileti satın alabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here