AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte Seyrantepe Mahallesi’nde yapılan bin 680 dairelik toplu konut alanını gezdi. Örnek daireyi gezen Milletvekili Koçer, “Yapılan konutların TOKİ kalitesinin çok üzerinde olduğunu gördüm. Evini kentsel dönüşüm ile Şehitkamil Belediyemize veren vatandaşlarımıza kurasız şartsız ev alma imkanı sunuluyor. Çok güzel bir uygulama. Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nu tebrik ediyorum” dedi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından Seyrantepe Mahallesi’nde yapımında son aşamaya gelinen bin 680 dairelik toplu konut alanlarını inceleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan dairelerle ilgili bilgiler aldı.

GAZİANTEP’TE MÜTHİŞ BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM HAREKETİ YAŞANIYOR

Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan konutlara hayran kaldığını belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Bugün Seyrantepe bölgesinde yapmış olduğum incelemede, yapılan hizmetlerden dolayı gerçekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Yapılan çok kaliteli binalar kentsel dönüşüm için yapılıyor. Tabi gecekondu mahallesinden çıkan birçok vatandaşımız, buralarda artık oturmaya başlayacaklar. Bu anlamda ben Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nu tebrik ediyorum. Gerek inşaat kalitesi gerek planlama ve gerekse bu konudaki hızı nedeniyle Şehitkamil Belediyesi övgüye değer işler ortaya çıkarıyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili olarak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin arttırılması, yeni imar alanlarının açılması, kentsel alanların oluşturulması ve refahın yükseltilmesi noktasındaki bu çalışmaları vatandaşlarımız adına önemsiyorum. Gaziantep gerçekten Türkiye’de örnek projeler sergiliyor. Bunları gezip incelemekten onur duyuyorum. Yeni spor merkeziyle ilgili Şehitkamil bölgesinde inanılmaz bir yapılaşma var. Bunlar tabi şehrin pozitif yani iyi taraflarıdır. İnşallah şehrin negatif taraflarını bu pozitif taraflarla Şehitkamil Belediyemizin bu çalışmalarıyla çok daha pozitif bir hale getireceğiz. Yıllar önce kentsel dönüşüm yapmak isteyen Belediyelere, her zaman karşı durulurdu. Yani yıkıma gelen Belediyeye veya kentsel dönüşüm yapmak isteyen Belediyeye halk ile Belediye arasında sorunlar yaşanırdı. Bugün büyük bir memnuniyetle görüyoruz ki vatandaşlar evlerini kentsel dönüşüme heba etmek istiyorlar. Buda gösteriyor ki Belediyeler yerinde ve doğru işler yapıyor. Bugün bu konutları gezdik, TOKİ kalitesinin çok üzerinde gördüm. Yani kullanılan malzeme, seçilen fayansından mantolama ve ısı yalıtımına itibariyle de, Şehitkamil Belediyemizin yapmış olduğu ve koymuş olduğu standartları çok yerinde ve doğru olduğunu gördüm. Buda çok önemli diye düşünüyorum. Çünkü bugün ucuza mal etmek mümkün ama yaptığımız işleri 2 yıl sonra eğer oturan vatandaşlarımıza evleri oturulmayacak hale getirirsek, oda yanlıştır. Türkiye’de iyi işlerin yapılması ve bu iyi işlerin de insan yaşamında doğru yerde olması gerektiğine inanıyorum. Açıkçası çok memnuniyet verici ve beğendiğim bir gezi oldu” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here