Bir Kutlu Doğum proğramı da Şahinbey Belediyesi’nden.

Belediye bünyesinde ki Güneykent Spor ve Eğitim Merkezi’nde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun da katılımıyla kutlama programı düzenledi.

Organizasyonda Kuran Tilaveti ile başlayan programda, minik öğrenciler Peygamber efendimizi anlatan ilahiler ve şiirler okudular.

“KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Programda konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kutlu Doğum Haftası’nda Şahinbey Belediyesi olarak birçok etkinlik düzenleyeceklerini söyleyerek, “Biz bu tür programları önemsiyoruz. Çünkü alemlerin rahmeti olarak gönderilen Peygamber efendimiz (s.a.v)’in hayatını bilmek tanımak. Onun sünneti istikametinde yaşamak. İnsanların hem dünya hayatı hem de ahiret hayatı için büyük önem arz ediyor. Peygamber efendimiz (s.a.v)’in hayatını kendi hayatımızda uygulaya bilsek, İnanır mısınız şuanda yaşadığımız sıkıntılar kendiliğinden ortadan kalkacak. Peygamber efendimiz (s.a.v) neleri tavsiye ediyor? Sevmeyi, iyilik yapmayı, birbirimize güzel davranmayı, yardımlaşmayı, kötü konuşmamayı, Allah’a ibadeti, takvayı bütün güzellikleri tavsiye ediyor. Bugün doktorlarımızın dahi tavsiyelerinin temelinde Peygamber efendimizin (s.a.v) tavsiyeleri var. Rabim bizleri sünneti seniyyeyi uygulayanlardan eylesin diyorum. Yine Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 19 Nisan’da Kutlu Doğum Özel Programı yapıyoruz. Dünyaca ünlü sanatçı Sami Yusuf ilk defa Gazi şehrimize gelecek. Bütün vatandaşlarımızı da bu vesileyle etkinliğimize davet ediyorum. Şahinbey Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğimize bütün Gaziantepliler davetlidir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here