baskan-tahmazoglu-kutlu-dogum-haftasini-kutladi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (S.A.V.)’in 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ruhumuzun derinliklerinde bir yolculuk yapmak sevgililer sevgilisi Kâinatın Efendisi ve sebeb-i vücudu olan Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’a bir sevgi ve gönül köprüsü kurma imkanı sunan böyle kutlu bir haftada manevi duyguların yoğun bir şekilde yaşandığını belirterek, Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V.) dünyaya teşrif buyurdukları Kutlu Doğum Haftası’na ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha hep birlikte yaşıyoruz. Alemlere Rahmet olarak gönderilmiş, yaşantısıyla insanlığa örnek olmuş olan, yaratılmışların en hayırlısı ve sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunun sene-i devriyesinde, gönüllerimizin her zamankinden daha ferah, daha huzurlu, daha mutmain olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Günümüzde insanlığın asıl ızdırabı, kainatın efendisi Hz. Muhammed’i (S.A.V.) tam manası ile tanımamış, hakiki şahsiyetini bilememiş olmasından ve getirdiği, hayat bahşeden esaslara aşk ve şevk içinde kucak açmayışından gelmektedir. Peygamber efendimizin (S.A.V.) ömrünü vakfettiği bütün riskleri göze alarak hangi değerleri bize takdim ettiğini yeniden keşfetmeli ve O’nu anlamalıyız. Bugün için önemli sorunlarımızdan biri, Rehberimiz Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’ın örnek hayatı ile kendi hayatımız arasında, sağlam bilgiye dayalı iyi bir köprü kurulamaması, dolayısıyla çevresine örnek olacak ahlâkî duyarlılığa sahip bireylerin yetiştirilememesindendir.

Dünyanın manevi sarsıntısı da, sıkıntısı da, anarşi, huzursuzluk ve bozgunculuk içinde bocalayışı da bundan doğmaktadır. Onu anlamadıkça sevmedikçe ve hayat bahşeden prensiplerini kendimize rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir. İnsanlık onu anlamak zorundadır. İnsanlık köprüsünün inşaası için Peygamber Efendimizin hayatını tekrar tekrar okumak ve onu çok iyi anlamak gerekir. Hiç şüphesiz insanlığın giderek bireysel benliklerine, çıkar ve hazza dayanan bir hayata yöneldiği böyle bir ortamda, hayatımızı güzel değerlerle inşa edebilmek için Peygamber Efendimizin güzel ahlâkına, yol göstericiliğine her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız vardır. Kutlu Doğum Haftası; Sevgili Peygamberimizin gönülleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vermemize; birlik, beraberlik, barış ve esenlik içinde yaşamanın gerekliliğini daha iyi anlamamızı sağlayan en güzel etkendir.  Bu vesileyle, tüm hemşehrilerimin ve İslam Alemi’nin bu mübarek haftasını kutlar, bu kutlu haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor Resul-i Ekrem (S.A.V.)’ın hürmetine , bizi O’nun şefaatine nail ve sünnetine tabii olmakta muvaffakiyet ve ahirette O’nun al ve ashabına komşu eylemesini diliyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here