20576774511.08.201514238gaziantepgunes

Yavuzeli İlçe Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından “Silah Değil Halay Çekelim” sloganı ile vatandaşları bilinçlendirme semineri düzenlendi.

Seminere İlçe Kaymakamı Ahmet Selim Yavuz, İlçe Jandarma Komutan vekili Ast Subay Üst Çavuş Ümit Özyurt, İlçe Emniyet Amiri Muhsin Türkoğlu, siyasi parti başkanları, daire amirleri ve ilçe ve (köy) Mahalle Muhtarları katıldı.

Seminerde sunumu İlçe Emniyet Amirliği’nde görevli Komiser Yardımcısı Veysel Kaplan yaptı. Kaplan, “Silah Değil Halay Çekelim” sloganı ile başlatılan proje kapsamında ülkede ve ilde silahla ölüm ve yaralanma olaylarını slayt ve video desteğiyle örnekler vererek anlattı.

Kaplan’ın sunumunda, Yavuzeli Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Amirliği tarafından birlikte düzenlenen seminerde 6136 sayılı Ateşli Silahlar Ve Bıçaklar Kanununa Muhalefet ile ilgili konu yer aldı. Kaplan sunumda “Ülkemizde her yıl düğün asker uğurlama ve maç sevinci nedeni ile ateşlenen silahlar ve havai fişek kullanımı nedeni ile yüzlerce insanımızın ölümüne binlerce insanımızın yaralanmasına ailelerin acı çekmesine ve kamu düzenini bozulmasına neden olmaktadır. İlçemizde eğlence amacıyla silah atma olayının yoğun olduğu, bu tür olayların önlenmesi ve böyle mutlu günlerde silah atılmaması bu mutluluğun üzüntüye dönüştürülmemesi için Kaymakamlığımız ve kolluk birimlerimiz ile muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ortak bir çalışma içine girmemiz gerektiği düşüncesindeyiz” dedi.

İlçe Kaymakamı Ahmet Selim Yavuz ise konuşmasında, yaz ayı ile birlikte düğün sezonun başladığına dikkat çekerek, “Lütfen sevinçlerimize silah karıştırmayalım, düğünlerde silah kullanmayalım. Değerli hemşerilerim biz görevimizi tam olarak yapmak isteriz. Kaza ile yanlışlıkla sizin de evladınız vurulabilir, yaralanabilir her şeyi bile bile yapıyoruz. Yasaya göre İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu karar ile Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız bu karara uyarak havai fişek ve silah atmayı önleme görevimizi yerine getireceğiz. Mazeret yok, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı’mız bu konuda gerekeni yapacak, kıymetli hemşerilerim düğünlerimizin tatsız olmasını istemiyorsak silah kullanmayacağız, bu işe önem verelim” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here