BDP Gaziantep İl Teşkilatı kentte bir ilke imza atarak, görme engelliler için seçim tanıtım broşürü hazırladı. Kabartma yazı ile basılan yüzlerce broşürlerde Diyarbakır’ın Sur Ilçesi Belediye Başkanı ve BDP Gaziantep Büyüşehir Belediye eş başkan adayları Abdullah Demirbaş ve Ayhan Ünlü tanıtılıyor.

Kent genelinde dağıtılan broşürlerde ilin sorunları, sağlık, kadın ve yerinde dönüşüm ile ilgili projeler yer alıyor. Demirbaş, katılımcı belediyecilik gereği olarak görme engelliler için broşür bastırdıklarını söyledi.

EMPATİ İÇİN YAPTIK

Türkiye ve Gaziantep’te bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Demirbaş, şunları söyledi: “Onları anlayacağımızı, aynı zamanda empati yapma yeteneğimizin geliştirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Türkiye’de aslında olmayan budur. Empati kültürünü ve iletişimi geliştirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Gaziantep gibi bir yerde engellilere yönelik trafiğin düzenlenmemesinden yaşamın düzenlenmemesinden kaynaklı sıkıntılara bir vurgu yapmak istedik. Trafik ışıklarında sesli uyarı şarttır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here