Ekonomi Bakanlığınca desteklenen ve Gaziantep Sanayi Odasının (GSO) organizasyonunda İtalya ve Kanada’ya giden sektörel ticaret heyetleri, çalışmalarını tamamlayarak şehre döndü.

GSO’dan yapılan açıklamaya göre, triko-konfeksiyon sektör heyeti İtalya’da, halı ve halı ipliği heyeti de Kanada’da ticaret kurullarıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Bakanlığın pazar araştırması ve pazara giriş desteğiyle sağladığı yüzde 50 devlet destekli programlara 50 sanayici ve iş adamı katıldı. Kanada’nın Toronto şehrinde düzenlenen etkinlik kapsamında Gaziantep’in ihracatını ve halı pazarındaki etkinliğini artıracak ikili görüşmelerin yanı sıra ithalatçılarla ve dev market zincirleriyle de görüşüldü. Toronto Ticaret Müşavirliği işbirliğiyle yatırım imkanları konulu toplantıda halı alımı yapan market zincirlerine ziyaretler düzenlendi.

İtalya programı kapsamında ise Roma Ticaret Müşavirliği’nin katılımıyla İtalya’da iş yapma fırsatları, ithalat ve ihracat konularında bilgilendirmeler yapıldı. Organizasyonun ikinci gününde de ikili iş görüşmelerine ağırlık verildi. Heyet üyeleri, firmalarının tanıtımlarını yaparak katalog ve numunelerden örnekler sundu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here