DSC_0166

İSLAHİYELİ SIRA DIŞI OKUR’A KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDAN MEHMET DEVECİ’YE ÖDÜL

28 Mart 2016 tarihinde Ankara Milli Kütüphane Toplantı Salonunda düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 52’ncisi kutlanan Kütüphane Haftasında İslahiye İlçemize Bakan Yardımcısı Sayın Hüseyin YAYMAN tarafından imzalanan teşekkür belgesi verildi.

İslahiye İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ökkeş GÖKÇE, kütüphanemiz tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sıra Dışı Okur Belgeseline önerilen kütüphane üyesi ve aynı zamanda İslâhiye’mizin yetiştirmiş olduğu yazar Mehmet DEVECİ’ye Bakan Yardımcısı Sayın Hüseyin YAYMAN tarafından imzalanan teşekkür belgesi verildiğini ifade etti.

DSC_0310

Kütüphane Müdürü GÖKÇE; Bakanlık tarafından her yıl belirlenen 4 üye ve kütüphane hakkında belgeseli filmi çekilerek Kütüphane Haftası kapsamında açılış programında katılımcılara izletilmektedir. Bu sene Bakanlık tarafından Türkiye’de 4 kütüphaneden biri olarak seçildiklerini söyledi. Törende ayrıca Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın Hamdi TURŞUCU’nun Sıra Dışı Okur Mehmet DEVECİ’ye Kültür ve Turizm Bakanlığının özel bastırmış olduğu Sait Faik ABASIYANIK kitabı hediye etmiştir, dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here