almanya-da-elektrik-cok-pahali-5636762_1327_oVatandaş, elektrik faturalarının çok gelmesinden şikayetçi. Peki elektrik firmaları, işçilere de vermiyorsa ne yapıyor?

Gaziantep’te, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (Tedaş) acil müdahale ekibi işçileri, zamanında alamadıkları ücretlerine zam yapılmasını isteyerek Ak Parti il binası önünde eylem yaptı.

Akşam saatlerinde Ak Parti il binası önünde toplanan yaklaşık 100 işçi, oturma eylem yaptı. Yetkililerle konuşmak istediklerini söyleyen işçiler, zor şartlar altında çalıştıklarını ve 1200 lira olan aylık ücretlerini de zamanında alamadıklarını ileri sürdü. Alkış çalarak Tedaş yönetimi ve Ak Parti’yi protesto eden grup adına konuşan Engin Keleş, işçilerin borçları yüzünden eve gidemediklerini belirterek, “Zor şartlar altında ölüm tehlikesiyle çalışıyoruz. Yıllardır zam yapılmıyor ve geçinemiyoruz. Alıklarımızı da gecikmeli alabiliyoruz. Geçimimizi sağlayabilmemiz ve borçlarımızı ödeyebilmemiz için paramızın zamanında ödenmesini ve zam yapılmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan bazı işçiler Tedaş’ta çalışmalarına rağmen 20 liralık borçları yüzünden elektriklerinin kesik olduğunu iddia etti.

Bir süre Ak Parti önünde oturma eylemi yapan grup, parti binasında kimsenin bulunmaması ve polisin iknasıyla bölgeden ayrıldı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here