maliye-bakani-simsek-ten-barajlari-tamamlama-sozu-1431598159

7 Haziran milletvekilliği genel seçimi çalışmaları kapsamında Araban ilçesine gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Araban Kaymakamlığı Kongre ve Sergi Sarayında muhtarlarla basına kapalı toplantı yaptıktan sonra, AK Parti Araban Seçim Koordinasyon Merkezi ile Araban Belediyesi’nin yaptırdığı Araban Belediyesi Recep Tayip Erdoğan Parkı açılışını yaptı.

Burada bir konuşma yapan Şimşek, Araban Ovası’nın sulanması için gerekli olan barajları tamamlayacaklarını belirterek, ”Çözüm Süreci’nin sigortası, teminatı AK Parti’dir. Gaziantep için birçok projemiz var” dedi.

Bakan Şimşek, Amanos Dağları’nın delinip Gaziantep’in İskenderun Limanı’na bağlamasının somut bir adım olduğunu söyledi. Böylece yolun 163 kilometre kısaltıldığını kaydeden Şimşek,” Biz, muhalefet gibi içi boş vaatlerle karşınıza çıkmıyoruz. Somut, yapılabilir projelerle sizlerin karşınıza çıkıyoruz, AK Parti Hükümeti olarak son 12 yılda yaptıklarımıza bakın, verdiğimiz sözlerde durduk. Biz milleti kandırmayız, popülizm tuzağına düşmeyiz’’ diye konuştu.

Avrupa’nın 6 yıldır krizde olduğunu belirten Şimşek, yerinde sayan, gerileyen bir Avrupa’nın olduğunu kaydetti. Buna rağmen Türkiye’nin güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini vurgulayan Şimşek, “Ortadoğu’ya bakın, tam bir ateş çemberi, peki Türkiye’de siyasi istikrar, reformlar olmasaydı, Çözüm Süreci olmasaydı, Allah korusun, o ateş Türkiye’ye sıçrasaydı bugün halimiz ne olurdu? Siz samimi olarak MHP ve HDP’nin birlikte Çözüm Süreci’ni devam ettireceğine inanıyor musunuz? İkisi de çözümsüzlükten, Kürt sorunundan nemalanıyorlar” dedi.

Muhalefet partilerinin çözüm önerilerinin olmadığını belirten Şimşek, Kobani olaylarını hatırlatarak, şunları söyledi:

’’Kobani olaylarını bahane ettiler, ülkeyi neredeyse bir savaş alanına döndürdüler. Çözüm Süreci’nin sigortası da teminatı da AK Parti’dir. Bu millet Kılıçdaroğlu’na, CHP’ye iktidar vermez’’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ise, şunları kaydetti:

’’3 Kasım 2002 öncesini bir hatırlayın. Türkiye’de koalisyonlar vardı, krizler vardı. Türkiye borç bataklığına batmıştı. Koskoca Gaziantep’teki hastanelerde bir MR cihazı yoktu. Hastaneye gittiğinizde, teyzelerim, ablalarım Ankara’ya gitmek zorunda kalıyordu. Ankara’daki hastanelerde sıkıntılar yaşıyorlardı. Bugün hamdolsun MR cihazlarımız, Hava ambulanslarımız var. Şimdi SSK Genel Müdürü sizlere diyor ki ‘Bana 4 yıl başbakanlık görevi verin’ ya sen SSK’yı nasıl yönettin ki bu devleti nasıl yöneteceksin? Bu millet sana değil 4 yıl, 4 gün bile iktidarı vermez. Bu aziz millet seni başbakan olarak seçmez.’’

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

’’Ardıl Barajında yapılan çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Ardıl Barajında kanal çalışması için şantiye kuruluyor. Şimdi de söz verdiğimiz gibi sıra Çat Boğazı ile Harmancık Barajlarında. Çat Boğazı ile Harmancık Barajlarının yapılması için proje çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Proje çalışmalarında hangi köye, hangi bölgeye ne kadar su gidecek onun çalışmaları yapılıyor. Barajların tamamlanmasıyla Araban Ovası’nda, Yavuzeli Ovası’nda ve Besni bölgesinde bir metre sulanmayan arazi kalmayacak. Ardıl Barajı yapılmaz diyenler, Ardıl Barajı inşaatına girsin de baraj nasıl yapılırmış görsünler.’’

Şimşek, Gül ve Erdoğan daha sonra Araban Belediyesi tarafından yaptırılan Recep Tayip Erdoğan Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here