381823327552016124529gaziantepgunes

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Cumhuriyet İlkokulu 3-B sınıfında okuyan 35 öğrenci, bir velinin önerisi ve sınıf öğretmeni Muhammet Döner’in koordinesinde, Suriye sınırında görev yapan hudut bekçileri için mektup yazdı. Türk bayrağının altında nöbet tutan cesur ve dik duruş sergileyen askerleri tasvir eden resimler çizen öğrenciler, askerlerin son dönemdeki düşman ve teröre karşı kahramanca mücadeleleri hakkında duygularını dile getirdi. Öğrencilerden Amine Yetim, askerlere yazdığı mektup hakkında “Kahraman askerlerimize bizi korumak için uğraştıkları için teşekkür ettim. Onların sayesinde okullarımızda rahatça ders görebildiğimizi belirttim. Onları çok sevdiğimi söyleyerek, kendi analarını, babalarını ve çocuklarını bırakıp bizim için mücadele ettiklerini ifade ettim” dedi.

“ÖĞRENCİNİN ÇİZDİĞİ RESİM BENİ DE DUYGULANDIRDI”

Mektupları yaklaşık 10 gün önce İslahiye Garnizon Komutanlığı’na teslim eden sınıf öğretmeni Muhammet Döner ise projenin, bir öğrenci velisinin önerisiyle hayata geçirildiğini kaydetti. Mektupları okuduğunda ve özellikle bir öğrencinin çizdiği resme çok duygulandığını ifade eden Döner, “Bu proje bir öğrenci velimizin isteği üzerine gerçekleşti ve bu projenin çok güzel ve isabetli bir proje olduğuna kanat getirerek, bu projeyi gerçekleştirdik. Projeyi öğrencilerimize anlattık. Öğrencilerimizle birlikte duygu ve düşüncelerinizi kağıda dökerek, bir mektup yazdık. Zaten öğrencilerimiz, asker ve polisimi günlük hayatta görüyorlardı. Öğrencilerimiz için çok zor olmadı. Çünkü bu öğrencilerimiz, vatanımızı ve bayrağımızı çok seviyor. Askerimiz ve polisimiz ailelerinden sevdiklerinden ayrı sırf bizlerin rahat etmesi için görev yaptığı düşüncesi ortak duygumuz olduğu için, bizim de onları düşündüğümüzü ve onlar için dua ettiğimizi bilmelerini istedik. Öğrencilerimin yazdığı bir kaç mektubu benim de okuma fırsatım oldu. Okurken ben de duygulandım. Bir öğrencimin yaptığı resim beni de çok etkiledi. Öğrencimiz nöbet tutan, vatanı bekleyen bir asker ve şanlı bayrağımızı çizmişti. Ama askerin görüntüsü ezik değil, aksine çok cesaretli ve heybetli bir görüntüsü vardı. Bu resim beni çok duygulandırdı. Öğrencilerimin hepsi vatanını bayrağını seven insanlar. İnşallah ülkemiz, geleceğimiz ebediyete kadar böyle sağlam emin ellerdedir” diye konuştu.

ASKERLER DE ÖĞRENCİLERE MEKTUP YAZDI

Kendilerine ulaşan öğrencilerin mektuplarını tek tek okuyan askerler ise tek tek öğrencilerin adına yazdıkları mektuplarla teşekkür etti. Sınırda görev yapan askeri birliğin komutanları bizzat sınıfa giderek, mektupları öğrencilere teslim etti. Sınıf Öğretmeni Muhammet Döner ve öğrencilere tek tek teşekkür eden 5 komutan, çeşitli hediyeler de verdiği öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrenciler kendilerini ziyarete gelen askerleri çiçekle karşıladı. Komutanlar yaralanan silah arkadaşlarının da mektupları okuduğunu belirterek, bu mektupların kendileri için büyük bir motive ve onur kaynağı olduğunu ifade etti.

Sınıf Öğretmeni Muhammet Döner de komutanların ziyaretinin öğrencileri daha da mutlu ettiğini ifade etti. “Öğrencilerimiz bu mektupları yazarken mutlu olmuştu. Mektupların ulaştığı bizi daha da sevindirmişti. Komutanlarımızın okulumuzu ve sınıfımızı ziyaret ederek, teşekkür etmeleri ise hem beni hem de öğrencilerimi çok onurlandırdı. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı bir şekilde görevlerini yapmalarını diliyoruz” diye konuştu.

 

İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here