Bu yılın ilk Basın Danışmanları toplantısında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a misafir olduk.

Mekân seçimi noktasında tabi ki ev sahibimiz hassas davranış gözüküyor. Denizin ortasında, Boğaz’ın ortasında yani… Suada  diğer adıyla Galatasaray Adası uygun görülmüş.

Tabi, günler öncesinden başlayan çalışmalar, günü daha güzel geçirmek içindi.

Hava çok soğuk ve programa yetişmek için azami gayret içerisindeyim. Ben öyle iken diğer arkadaş da sanırım aynı duygular içindedirler.

Otobüsten otobüse in bin yaparak Kuruçeşme’ye vardım. Kuruçeşme’den motorla Aday’a geçiliyor. Hazır bekleyen motorda İBB Medya A.Ş. Genel Müdürü can dostum güzel insan Bekir Kaplan’ı görüyorum. Bu çok güzel bir karşılaşma oluyor.

Bekir Başkanım, motorun belirli saatlerde hareket ettiğini söyleyerek bizi bilgilendiriyor sağ olsun. Birkaç dakika içinde diğer arkadaşlardan da gelenler oldu. Son yolcu olarak da Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Başkan da aynı motora biniyor. Bizlerle tek tek tokalaşıyor ve yola koyuluyoruz.

Bir taraftan kar yağıyor denize, diğer taraftan dostların sıcaklığı sarıyor, atmosfer ısınıyor.

Artık adaya varıyoruz. Murat Başkan’ın hazirunu selamlamasının ardından, Basın Danışmanları Platformu Başkanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehdi Eker Bey’in Basın Müşaviri güzel insan Abdurrahman Cüneyt Fidancı’nın giriş konuşmasından sonra mikrofonu Murat Başkan alıyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar çok ilginç bir insan. Sonradan düşündüm de hakikatken muhalefet demek iktidarla sürekli sorunlar yaşamak, ak dediğine kara, kara dediğine demek değilmiş aslında. Muhalefet de olsanız rakiplerinizle milletin menfaati noktasında birlikte hareket etme kabiliyeti olabilirmiş. Başkan Hazinedar’da ben bunu gördüm.

Öte yandan üç defa CHP’den atılmış ve mahkeme kararı ile geri dönmüş birinden bahsediyoruz. ANAP’ta Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı yapmış birinden, CHP’de siyaset yaptığını söylerken, birçok arkadaşının Ak Parti’de ve MHP’de siyaset yaptığını da söyleyen birinden bahsediyoruz.

Başkan Murat Hazinedar, Beşiktaş’ta İstanbul’un son dönemde hizmete sunulan en büyük aktif yeşil alan projesinin hazırlıklarının tamamlandığı müjdesini verirken bile farkını fark ettiriyordu.

Cumhurbaşkanımız için “İstanbul’un manevi mimarlarından” demesi, Kadir Topbaş Başkanımızla uyumlu çalışmalarından heyecanla bahsetmesi, insanların milli ve manevi değerlerinin öncelenmesinden bahsetmesi, bunlara karşı siyasetin olmayacağını ve kendi siyasetinin bu noktadaki önemine vurgu yapması, cenaze namazlarına özellikle ilgili olması… bunların hepsi çok güzel.

Cenaze namazı deyince, daha yeni babasını ebedi âleme yolcu eden biri olarak daha iyi anlamaktayım. İnsanların en hassas günleri; cenazeleri ve düğünleridir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Başkan çok samimi idi. Üniversitede okuduğu yıllardaki anısını paylaştı, başörtülüler için yürüyüşlere katıldığını söyledi. Onun içindir ki bu konularda çok şey söyleme hakkını kendinde gördüğünü ifade etti.

Bunun yanı sıra Sayın Başkan’ın sanatçılar ile ilgili sözleri biraz ağır geldi bana. Sanatçı toplumun önemli argümanlarıdır, kültürün taşıyıcısıdır. Sanatçıya her zaman değer verilmeli. Tabi ki bu devlet desteği manasında değil.

Sanatçı devletten bağımsız olmalı.

Sivil olmalı.

Sanatçıyı yükselten halk olmalı.

Çünkü sanatçı halkla vardır.

Devlet bir sanatçıyı desteklemişse, o iktidar gidince “sanatçı” da gider. Halkın sanatçısı ise öldükten sonra bile sanatıyla topluma ışık saçar.

Programın sonuna kadar kalamıyorum maalesef. Gün güzeldi, organizasyon güzeldi. Tabi birçok gazeteci de bu toplantıya iştirak etmişlerdi.

Programın gerçekleşmesinde büyük emekleri olan meslektaşlarım; Beşiktaş Belediyesi Basın Danışmanı Alev Gürsoy ile yardımcısı Emrah Yeşilduman’a çok teşekkür ediyorum.

Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar’a misafirperverliği için hürmetleri sunarken, Basın Danışmanları Platformu Başkanımız’a ve de bu güzel buluşmaların bu noktaya gelmesinde büyük katkıları olan İBB Medya A.Ş. Genel Müdürü sevgili Bekir Kaplan Bey’e de muhabbetlerimi iletiyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here