Bugün Türkiye’de yas, dünya da “Nekbe Günü” 

Nekbe, İşgalci İsrail’in Filistinli kardeşlerimizi Özyurtlarından koparıp, o topraklara kendi halkını yerleştirdiği bir felaket günüdür.

Fakat bizler bu güne; sürgüne gönderilmiş Filistinlilerin, vatanlarından, topraklarından, Mescidi Aksa’nın bekçiliğinden koparılıp, mülteci kamplarında yaşamak zorunda bırakılan, ümmetin yetim evlatları Filistinli kardeşlerimizin tekrar öz yurtlarına, tekrar doğduğu topraklara, tekrar Mescidi Aksa’nın bekçiliğine dönüş günü olarak bakıyoruz.

İşgalci İsrail’in dünyanın gözlerinin içine baka baka yaptığı bu zulme sessiz kalmama, ümmet bilinci ve şuuruyla sahip çıkma günü olarak bakıyoruz.

Bir kuş bile evinden alınıp kilometrelerce uzaklara götürüldüğünde, yine yüreğinden ve hislerinden aldığı güç ile gelir evini bulur, oraya aitliğini ispat eder.

Bugün sürgüne gönderilmiş kardeşlerimiz er geç kendi topraklarına dönecek ve işgalcileri ait oldukları yere geri gönderecektir.

Sürgüne gönderilen sadece kardeşlerimizin bedeni çünkü…

Onların yüreği hala Filistin’de, onların yüreği hala Kudüs özleminde.

Sürgüne gönderilen sadece duyguları çünkü. O duyguları bizler kilometrelerce öteden anlıyor, seziyor ve biliyoruz.

Zillet içinde yaşamaktansa özgürlüğü tercih eden Filistinli kardeşlerimizi bu özel günde, tekrar vatanları ve topraklarına olan özlemlerini destekliyor ve savunuyoruz.

Özgür Kudüs yolunda, Kutlu dava uğrunda ve ümmet coğrafyasının her zerresindeki işgallere, zulümlere ve darbelere karşı Ümmet Bilinciyle dur diyor, mazlumların yanında olduğumuza Rabbimizin şahit olmasını istiyoruz.

Kudüs’ü sevmek, yüreğimize düşen en seçkin ağrıdır.

Filistin’i ve Ümmet Coğrafyasının dilimize yabancılaştırılmış tüm beldelerini sevmek, insanların sevdikleriyle haşr olacakları güne yaptığı bir yatırımdır.

Kudüs’ü, Filistin’i, Açe Sumatra’yı, Patani’yi, Kandahar’ı seviyor, Rabbimizin bizleri İbrahim safında saymasını istiyoruz.

Rahman, Rahim ve aynı zamanda Kahhar olan Rabbimizin, Filistinli kardeşlerimizi tez vakitte Özyurtlarına kavuşturması duasıyla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here