Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde 1274 engelliye maaş ödendiği bildirildi.

İslahiye’de; Kaymakamlık, Sosyal Hizmetler Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından ‘Engelliler için neler yapılıyor’ konulu seminer düzenlendi. Seminere; İslahiyeKaymakamı Ünal Çakıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Mideoğlu, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Faruk Uyanık, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Duygu Yücel, özel Rehabilitasyon merkezi yetkilileri ile engelliler katıldı. Seminerde engellilere yönelik yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları anlatan Sosyal Hizmet Merkezi MüdürüDuygu Yücel, engellilerin toplumsal hayata entegrasyonu ile alakalı çok önemli düzenlemeler yapıldığını ifade etti.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Faruk Uyanık ise vakıf olarak ilçede 1274 engelliye, özür durumuna göre 3 ayda bir ortalama 850 lira maaş ödendiğini söyledi. Uyanık, Engelli olmasına rağmen maaş almayanların da başvurusu halinde yardımcı olacaklarını ifade etti.

İslahiye Kaymakamı Ünal Çakıcı da herkesin Engelli adayı olduğunu ifade etti ve engellileri ötekileştirmek yerine sosyal yaşama adaptasyonu için çalıştıklarını kaydetti. Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Mideoğlu ise konuşmasında ilçede yapılması planlanan TOKİ konutlarından engellilerin de yararlandırılacağını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here